Sienna Miller na festiwalu Glastonbury 2023

Sienna Miller zasłynęła na początku millenium ze swojej roli w filmie “Alfie”, burzliwego związku z Judem Law i bycia królową stylu boho. Brytyjska aktorka jest stałą bywalczynią Glastonbury, a jej nonszalanckie festiwalowe stylizacje od niemal dwóch dekad są nieprzerwanym źródłem modowej inspiracji.

(Psst, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ewolucji mody festiwalowej, to przypominamy odcinek podcastu Trendologia, który wziął ten temat pod lupę.)

W niedzielne popołudnie, tuż przed koncertem Eltona Johna, Sienna zaprezentowała się na terenie Worthy Farm w looku a la Coastal Cowgirl. Miała na sobie parę dżinsowych szortów marki Self Portrait z wysoki stanem i rozkloszowanymi nogawkami oraz dużą naszywaną kieszenią. Do szortów dobrała dopasowaną dżinsową kurtkę z błyszczącymi biżuteryjnymi guzikami (które mimo upału zapięła aż po samą szyję), również marki Self Portrait.

Mark Boland/Getty Images

Podkreśliła motyw westernowy, uzupełniając swój denimowy look parą białych kowbojek z subtelnymi wzorami w postaci przeszyć w kolorze kości słoniowej. Jeśli pamiętacie bloga “Białe kozaczki”, to wiecie też, jaką niesławą te buty cieszyły się pod koniec lat 2000, kiedy kojarzyły się przede wszystkim z dyskotekami disco polo i estradowym kiczem. 

Miller jest jednak dowodem na to, że diabeł tkwi w szczegółach, bo udało jej się obronić kontrowersyjne buty prostotą akcesoriów. Bezpretensjonalny dżinsowy strój dopełniła parą ciemnych, dużych okularów przeciwsłonecznych i skórzanym paskiem, a włosy ułożyła w luźne fale. 

Wygląda na to, że jej festiwalowy styl ewoluuje w coraz bardziej minimalistyczny. Przejrzyjcie galerię, żeby przypomnieć sobie jej ikoniczne stylizacje z ostatnich dekad. Która podoba się Wam najbardziej?