Rozstanie Shakiry i Pique

Dla Kolumbijki nie był to łatwy rok. Był to przełomowy i bardzo ciężki okres w jej życiu, Shakira musiała pogodzić się ze zdradą i odejściem męża, Gerarda Pique. Para poznała się w 2010 roku podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA w 2010 roku. Dokładniej do spotkania doszło na planie teledysku "Waka Waka (This Time for Africa)". Po roku od tego momentu związek potwierdzili sami zainteresowani, kiedy Shakira zaprosiła piłkarza na scenę podczas jednego ze swoich koncertów. Para doczekała się dwójki dzieci i była uważana za jedno z najbardziej udanych związków, do wiosny zeszłego roku. 

To wtedy na jaw wyszedł romans Pique z 23-letnią studentką. W czerwcu para wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że po 11 latach ich związek się rozpada. Początkowo ani Shakira, ani Pique nie komentowali plotek dotyczących zdrady. Po kilku miesiącach piosenkarka doszła do wniosku, że nie zamierza dłużej milczeć, a swój żal do byłego partnera upubliczniła w wydanych w tym czasie utworach. 

"Dla mnie pisanie muzyki jest jak chodzenie do psychiatry, tylko tańsze [śmiech]. Pomaga mi przetwarzać moje emocje i nadawać im sens. Pomaga mi się wyleczyć."- mówiła w wywiadzie na amerykańskiego ELLE

Shakira nie zostawiła suchej nitki na Pique. Cały świat rozpisywał się o fragmentach tekstu, które mówiły: "zamieniłeś Rolexa na Casio" oraz "Spędzasz tyle czasu na siłowni, ale pracuj też nieco nad swoim mózgiem. Wilczyca taka jak ja nie jest dla nowicjuszy, wilczyca taka jak ja nie jest dla facetów takich jak ty, byłam poza twoją ligą, dlatego jesteś z kimś takim jak ona". 

Shakira i Lewis Hamilton

Okazuje się, że twórczość pomogła jej na pogodzenie się z rozpadem relacji i Kolumbijka po roku od rozstania jest gotowa na nową miłość. O tym, że coś jest na rzeczy mogliśmy usłyszeć pierwszy raz miesiąc temu. Wówczas Shakira i Lewis widziani byli razem na jachcie podczas Grand Prix w Miami. W ostatnich dniach ponownie przyłapano ich na kolacji w gronie przyjaciół. Tym razem Hamilton obejmował piosenkarkę w talii jak zauważyli fani.

Dodatkową wskazówką od samego Hamiltona był żartobliwy komentarz, który powiedział 3 czerwca po Grand Prix w Hiszpanii. Jego kolega zażartował "Byłeś singlem zbyt długo, musimy ci kogoś znaleźć". Na co kierowca odpowiedział "Tak, muszę znaleźć sobie Latynoskę".