Mamy zwiastun 2. sezonu „Sexify”

Na początku grudnia pisałyśmy o ambitnych planach Netfliksa na polskim rynku. Streamingowy gigant ma w zanadrzu kilka potencjalnych hitów made in Poland. Przed nami między innymi „Heweliusz”, kolejny po „Wielkiej wodzie” serial katastroficzny, a także neowestern „Idź przodem, bracie” i przygodowy film „Lady Janosik”, będący współczesną wersją legendy o Janosiku. Po niemal dwóch latach na ekrany powróci też „Sexify”, czyli opowieść o ambitnej studentce informatyki, która postanawia zbadać tajniki kobiecego orgazmu. „Podczas gdy przyszłość ich startupu wisi na włosku, trzy młode przedsiębiorczynie muszą znaleźć złoty środek między swoim burzliwym życiem osobistym, ostro grającą konkurencją i wymagającą inwestorką” – czytamy w komunikacie Netfliksa i już nie możemy doczekać się drugiej odsłony polskiej produkcji. Dziś dostałyśmy przedsmak drugiego sezonu w postaci pełnego zwiastuna: 

„Sexify” to polski serial, który z pewnością wywoła sporo kontrowersji. Dlaczego ten tytuł jest tak ważny? Rozmawiamy o tym z obsadą >>

Przed premierą pierwszego sezonu „Sexify” rozmawiałyśmy z odtwórczyniami głównych ról – Aleksandrą Skrabą, Marią Sobocińską i Sandrą Drzymalską. Aktorki zwracały uwagę na to, że w kadrze pojawiają się prawdziwe, „nieidealne” ciała, a całość ma wydźwięk feministyczny. „Nie jest to serial edukacyjny, ale jest bardzo na czasie. Myślę, że z naszymi bohaterkami może się utożsamić niejedna polska dziewczyna czy kobieta” – mówiły. Podobnie ma być również tym razem. Z tą różnicą, że bohaterki będą stawiać czoła nie tylko wyzwaniom czasu dojrzewania, ale także próbować odnaleźć się w bezwzględnej biznesowej rzeczywistości.

Za kamerą ponownie stanęła Kalina Alabrudzińska. Twórczyni znów zabierze publiczność do nieco przerysowanego świata, w którym filtr jak z Instagrama i blask neonów miesza się z pamiętającą PRL meblościanką.

Poza serwowaniem kolejnej porcji satysfakcjonującego teledyskowego montażu showrunnerzy będą mieć okazję do naprawienia niedociągnięć pierwszego sezonu. Większość recenzentów chwaliła grę aktorską, przewrotne podejście do amerykańskiego kina młodzieżowego i humorystyczne ujęcie tematu seksu, który wciąż potrafi wywoływać na naszych twarzach rumieniec. Inni narzekali jednak na nagromadzenie stereotypów i nie zawsze udane żarty.

„Wikingowie: Walhalla”: Netflix pokazał zwiastun 2. sezonu serialu. Jest scena z Marcinem Dorocińskim >>

„Sexify” – Netflix ujawnił fabułę i datę premiery 2. sezonu 

Czy „Sexify” jeszcze raz stanie się międzynarodowym przebojem? Przekonamy się już w przyszłym roku. Netflix ogłosił, że nowe odcinki będą dostępne 11 stycznia. Przypominamy, że poprzednio polski tytuł znalazł się na liście top 10 w aż 83 krajach, a pierwsze miejsce zajął w 20 z nich, w tym we Włoszech, Indiach i Egipcie. Co jeszcze wiemy o drugim sezonie? Podano, że do obsady dołączyli  Izabela Kuna, Dobromir Dymecki i Nikodem Rozbicki. W głównych rolach bez zmian Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska i Maria Sobocińska, Jan Wieteska, Piotr Pacek, Kamil Wodka, Sebastian Stankiewicz, Cezary Pazura, Bartosz Gelner, Wojciech Solarz, Rafał Dziwisz, Magdalena Grąziowska.

10 najlepszych filmów świątecznych. Tytuły znane i lubiane, które chętnie oglądamy co roku. Co warto obejrzeć? >>

Poznaliśmy również zarys fabuły: „Mimo przegranej w konkursie na najlepszy start-up, dziewczyny nie mają zamiaru się poddawać i dalej pracują nad apką. Mają wszystko, czego można potrzebować do jej stworzenia – świetny pomysł Natalii, pasję Pauliny i pieniądze Moniki. A przynajmniej tak im się wydaje. W drugim sezonie dowiemy się, że przyszłość startupu wisi na włosku, a jedynym ratunkiem jest zbadanie i zrozumienie męskiej perspektywy na sprawy seksu i poszerzenie grupy użytkowników aplikacji”.

Po takiej zapowiedzi już rezerwujemy w kalendarzu czas na binge-watching!