"Sex Education" - o czym jest serial?

Nowa produkcja Netflix - "Sex education" to osiem odcinków, które opowiadają o nastoletnim Otisie. Ten nieśmiały chłopak, raczej z grupy przeciętniaków niż gwiazd liceum, postanawia pójść w ślady swojej matki i namówiony przez przyjaciół (głównie zdobyciem dodatkowych pieniędzy i szansą na awans w szkolnej hierarchii) zakłada w szkole podziemną poradnię seksuologiczną. Sam pomysł już od początku wydaje się absurdalny, bo nie tylko wiek Otisa może być tutaj przeszkodą, ale też to, że chłopak ma absolutnie zerowe doświadczenie w tych kwestiach. A jednak staje się specjalistą od seksu w swojej własnej szkole i stara się radzić swoim rówieśnikom, co wbrew pozorom całkiem nieźle mu wychodzi.

To najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix. Poznajcie listę tytułów >>

W końcu chłopak, żyjąc na co dzień ze swoją matką - wyzwoloną terapeutką od spraw łóżkowych, temat seksu ma na porządku dziennym, równie często co w innych domach pojawiają się pytania o odrobienie lekcji. 

Netflix "Sex Education" - recenzje mówią jasno: będzie hit

Serial naprawdę wciąga, a jego dużą zaletą są nie tylko odważne i bardzo szczere poruszanie tematyki seksu, ale też forma, w jakiej ten niełatwy motyw został nam podany. Otis (Asa Butterfield), Jean (Gillian Anderson), Maeve (Emma Mackey), Eric (Ncuti Gatwa) i cała reszta to naprawdę barwne postaci, które kupujemy już od pierwszych scen. Fabuła jest wartka, bogata w teksty i gagi, które długo zostają w pamięci. Owszem, jest to komediodramat mówiący o ważnych sprawach, ale ogląda się go z prawdziwą przyjemnością i momentami naprawdę bawi.

Zobacz tez: Nowe seriale Netflix. Co będziemy oglądać w 2019 roku?>>

Nowy serial Netlix nastolatkom da odpowiedź na nurtujące je pytania (aspekt edukacyjny jest tutaj nieoceniony), starszym widzom przypomni podobne rozterki i pokaże, jak można jeszcze rozmawiać o seksie. W "Sex Education" tabu nie istnieje: bohaterowie biorą na warsztat wszystkie sprawy, o które zawsze chcieliście Wy - albo Wasi znajomi ze szkolnych ławek - zapytać: pierwszy raz, własna orientacja seksualna, problemy z orgazmem, aborcja, masturbacja, budowanie relacji z drugą osobą, kompleksy. To produkcja, która przypomina i uczy, że słuchanie drugiej osoby to podstawa, zawsze warto jest zadawać pytania i każdy z nas szuka siebie w tym świecie.

I jeszcze refleksja na koniec: "Sex Education" utwierdza w przekonaniu, jak niezbędna jest edukacja seksualna i ile jest jeszcze rzeczy, których młodzi ludzie chętnie by się dowiedzieli. Warto nie zostawiać tego bez odzewu.