Czym są peptydy?

Odpowiednia i przemyślana pielęgnacja anti-aging jest w stanie skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry, który oczywiście jest nieunikniony. Jednak za pomocą kosmetyków ze składnikami aktywnymi możemy walczyć z upływającym czasem i niwelować oznaki starzenia, a przede wszystkim im zapobiegać. Skóra traci zdolność do regeneracji po około 25. roku życia, dlatego warto o nią zadbać. Nie chodzi wyłącznie o zapobieganie zmarszczkom, ale przede wszystkim o wsparcie produkcji kolagenu, która wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Z tym oraz z innymi czynnikami świetnie radzą sobie peptydy, czyli gwiazdy pielęgnacji anti-aging

Peptydy występują w naszym organizmie naturalnie, działając przeciwzapalnie, stymulując syntezę kolagenu i chroniąc przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Właściwości kosmetyczne peptydów odkryto stosunkowo niedawno, w późnych latach 90., ale dość szybko stały się popularną kuracją anti-aging ze względu na świetne rezultaty. Peptydy są niezwykle skutecznym, ale jednocześnie delikatnym składnikiem, dlatego mogą stosować go również osoby z wrażliwą skórą, skłonną do alergii i podrażnień. Sprawdzą się świetnie zarówno w działaniu prewencyjnym, jak i w niwelowaniu już widocznych zmarszczek

Istnieją trzy rodzaje peptydów: sygnałowe, transportujące i neuropeptydy, które działają odpowiednio na: produkcję kolagenu i elastyny oraz gojenie ran, przenoszą składniki aktywne i wnikają w głębokie warstwy skóry, działają na zmarszczki mimiczne. Działanie peptydów często porównywane jest do zabiegów kosmetycznych, takich jak lifting czy botoks. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po kilku tygodniach stosowania. 

Jak działa serum z peptydami?

W zależności od tego, z czym są połączone, peptydy przenikają do warstw skóry i działają silnie regenerująco, ochronnie i zapobiegawczo. Co to oznacza? Szeroki wachlarz możliwości pielęgnacyjnych serum z peptydami to:

  • synteza kolagenu i poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • widoczna redukcja zmarszczek
  • zmniejszenie stanów zapalnych
  • rozjaśnienie przebarwień
  • poprawa struktury skóry.

Serum z peptydami Oio lab – Naprawcze serum do twarzy

Płynne serum w żelowej postaci Oio lab to remedium na zmarszczki. Zawiera peptyd miedziowy, który wspiera procesy naprawcze oraz ekstrakt z komórek macierzystych szanty zwyczajnej i kompleks morskich składników nawilżających, które kompleksowo nawilżają i wspierają procesy naprawcze skóry. Efekt to wypoczęta skóra, warto więc stosować ten produkt szczególnie rano. Serum wchłania się niemal natychmiast, będąc idealnym płótnem dla kolejnych kosmetyków z codziennej pielęgnacji.

Peptydowy Koncentrat Ujędrniający Peptide Lift Bielenda Professional

Ten produkt przede wszystkim wspiera funkcje regeneracyjne, które naturalnie słabną z wiekiem. Opóźnia w ten sposób proces starzenia się skóry, świetnie radzi sobie także z wyprasowaniem istniejących już zmarszczek mimicznych. Serum od Bielendy Professional zawiera także filtrat z fermentacji drożdży, który jest źródłem witamin i  nawilża oraz łagodzi. To idealny produkt dla osób z wrażliwą skórą.

Serum rozświetlające z kompleksem wygładzającym Eveline Cosmetics 

Ten produkt sprawdzi się przede wszystkim dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Producent porównuje jego działanie do naturalnego botoksu. Wszystko za sprawą odpowiedniego stężenia oraz połączenia przeciwstarzeniowych składników aktywnych. Oprócz peptydów, znajdują się w nim: kwas ferulowy, witaminy C oraz B.

Peptydowe Serum do Twarzy The Ordinary

W zestawieniu z produktami zawierającymi peptydy nie mogło zabraknąć serum od The Ordinary. Doskonale wygładza skórę i wygładza zmarszczki. Zawiera 5 technologii peptydowych, a także aminokwasy oraz szereg związków kwasu hialuronowego. Najnowocześniejsza technologia sprawia, że serum przynosi podobne efekty jak zabieg kosmetyczny, ale nieinwazyjny i wykonany podczas domowej pielęgnacji.

Serum z peptydami BasicLab

Kosmetyk o płynnej konsystencji i pięknym błękitnym odcieniu to eliksir na zmarszczki, zamknięty w buteleczce. Zawartość peptydu miedziowego stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu działa silnie nawilżająco i wypełnia drobne linie mimiczne. Dodatkowo poprawia strukturę naskórka, co wpływa na redukcję głębokości i długości zmarszczek. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach regularnego stosowania.