Para poznała się w 2012 roku na planie "Game of Thrones" i szybko okazało się, że romantyczna relacja granych przez nich postaci dała początek miłości dwojga aktorów. Kit Harington i Rose Leslie zaręczyny ogłosili w zeszłym roku na łamach magazynu The Times, umieszczając tam krótką oficjalną notkę prasową, utrzymaną w tradycyjnym stylu.

Jak aktor poprosił o rękę Rose Leslie? Kit Harington tak bardzo nie mógł się doczekać tego momentu, że mimo wielkich planów, oświadczyny wyszły spontanicznie: podczas pobytu na wsi i wieczornego ogniska. Datę ślubu wybrali na 23 czerwca 2018 roku - serialowi Jon Snow i Ygritte z "Gry o tron" już dziś powiedzą sobie sakramentalne "tak". Jak przyznał przyszły pan młody w jednym z wywiadów, jego najlepszym wspomnieniem z kręcenia serialu było właśnie poznanie Leslie podczas nagrań na Islandii. 

Ten kraj jest taki piękny, a zorze polarne naprawdę magiczne. I to właśnie tam się zakochałem. Jeśli naprawdę ci się ktoś podoba i do tego macie wspólny wątek miłosny w serialu, to bardzo łatwo jest o miłość.

Ślub ma odbyć się w Szkocji, a dokładniej w XII-wiecznym zamku w regionie Aberdeenshire, należącym do rodziny Rose Leslie. Na wesele zostali zaproszeni prawie wszyscy aktorzy z "Gry o tron", między innymi Emilia Clarke, Sophie Turner, Peter Dinklage i Joe Dempsie.

Z tego powodu zdjęcia do serialu zostały przesunięte. Kiedy w takim razie zacznie się 8. sezon "Gry o tron"? Premiera planowana jest na wiosnę 2019.  

Kto już przybył na ślub? Zobaczcie zdjęcia pierwszych gości!