W setkach propozycji i to na kilku serwisach VOD trudno czasem znaleźć coś dobrego, a nawet wybrać wśród hitów polecanych przez algorytmy i użytkowników internetu. Są jednak produkcje, które szybko zdobywają szczyty popularności i to tuż po premierze. Wciągająca fabuła, idealnie dobrana obsada i niesamowite zdjęcia - tego szukają widzowie na całym świecie. Od kilku tygodni internauci wspominają głównie te tytuły. Musicie je poznać oraz obejrzeć wszystkie odcinki. 

"W głębi lasu", Netflix

Oparty na słynnej powieści Harlana Cobena serial Netflix zaskoczył wielu fanów pisarza. Twórcy postanowili zmienić amerykańską historię na polskie realia, co spowodowało wysyp komentarzy od angielskojęzycznych widzów, którzy nagle musieli znaleźć w ustawieniach platformy, gdzie należy włączyć napisy lub lektora. Sam autor powieści nalegał, aby właśnie pozostawić język oryginalny. A jak wypadła ta zmiana? Historia się obroniła! "Losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego" zaintrygowały fanów Netflix w wielu krajach. W czerwcu ta polska produkcja z Agnieszką Grochowską i Grzegorzem Damięckim była jedną z najchętniej oglądanych w Wielkiej Brytanii, a także w Brazylii, Australii i Kanadzie.

"Love Life", HBO GO

Serial dla fanów "Seksu w wielkim mieście" i opowieści o współczesnych związkach. Główną bohaterką jest Darby Carter (w tej roli Anna Kendrick). Poznajemy historię jej związków - pierwszych, drugich i trzecich miłości, krótkich flirtów oraz zaskakujących relacji. Produkcja odpowiada na pytanie, jak ludzie, których spotykamy w swoim życiu mogą wpłynąć na nas i nasze dalsze losy. Jest romantycznie, bardzo zabawnie, a każda z tych opowieści w pewien sposób może odnieść się również do naszych własnych przeżyć w tym temacie.

"Normal People", Hulu

Kolejny serial oparty na bestsellerowej powieści. Marianne i Connell mieszkają w tym samym irlandzkim miasteczku, chodzą nawet do tej samej szkoły, ale dzieli ich wiele. Mijają się bez słowa, ale do czasu. Tylko jak długo można ukrywać związek przed wszystkimi, gdy uczucie jest coraz głębsze?

Serial tak bardzo spodobał się widzom, że w internecie można znaleźć sporo zapytań o drugi sezon. Niestety twórcy na razie nie zamierzają dokręcić kolejnych odcinków. 

"Małe ogniska", Hulu

Shaker Heights to spokojne, postępowe miasteczko na obrzeżach Cleveland. Mieszka tam Elena Richardson ze swoją idealną rodziną. Ta idylla szybko się zmieni, gdy pewnego dnia Elena wynajmuje pokój artystce Mii Warren i jej córce Pearl. Kobieta ukrywa pewne tajemnice... "Gdy starzy przyjaciele Richardsonów chcą zaadoptować dziecko o chińskich korzeniach, wybucha wojna o prawa do opieki, która dzieli całe miasteczko i stawia Mię i Elenę po dwóch różnych stronach barykady. Nieufna wobec Mii i jej motywów, Elena jest zdeterminowana, by odkryć sekrety z jej przeszłości. Lecz za swoją obsesję przyjdzie jej zapłacić nieoczekiwaną i druzgocącą cenę." - możemy przeczytać w opisie fabuły. 

Jeśli nie macie dostępu do platformy Hulu, koniecznie przeczytajcie książkę Celeste NG, na podstawie której powstał scenariusz do serialu z Reese Witherspoon i Kerry Washington. 

"Dark", Netflix

Tajemniczy i zagadkowy serial Netflix od kilku lat przyciąga widzów swoją zawiłą i zaskakującą fabułą. Na platformie pojawił się właśnie trzeci i ostatni sezon tej niemieckiej produkcji z Louisem Hoffmannem. W tym momencie to najchętniej oglądany tytuł wśród polskich użytkowników serwisu VOD. 

Według wielu krytyków to jedna z najlepszych produkcji sygnowanych przez Netflix.