Sennik: włosy

Sen o włosach niestety często bywa bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem - w szczególności, kiedy śni nam się, że nasze włosy intensywnie wypadają. Okazuje się, że sny o włosach, najogólniej rzecz ujmując, mówią bardzo dużo o naszej kondycji psychicznej i fizycznej. W jaki sposób sennik tłumaczy konkretne sny z udziałem włosów? Poniżej znajdziesz wyjaśnienia, jak prawidłowo interpretować popularne marzenia senne o włosach.

Sennik: obcinanie włosów

W realnym życiu obcinanie włosów zwiastuje nowy początek, nowy rozdział i jest kojarzone z przełomem, który następuje, kiedy potrzebujemy diametralnych zmian. Kojarzymy ten moment raczej z czymś pozytywnym. Jeśli natomiast chodzi o nasze sny, jest niestety odwrotnie. Samodzielne obcinanie włosów we śnie może świadczyć o tym, że nie żyjemy ze sobą w zgodzie. Robimy coś, co nie jest spójne z naszymi ideałami. Nosimy w sobie konflikt wewnętrzny i wiele zmartwień, które nas przytłaczają i uniemożliwiają samorozwój. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zmianą codziennych nawyków i spróbować być uważniejszym na to, co dzieje się w środku nas. 

Z kolei w momencie, kiedy włosy obcina nam ktoś inny, jest to sygnał, że w najbliższym otoczeniu mogą znajdować się osoby, które bardzo źle nam życzą. Powinnaś więc nieco ostrożniej podchodzić do opowiadania bliskim o swoich sekretach i prywatnych sprawach - twoja wiara w ludzi może być w tym przypadku bardzo zgubna. Zwróć też większą uwagę na swoje zdrowe, ponieważ jeśli nie ograniczysz stresu, mogą pojawić się u ciebie problemy na tej płaszczyźnie.

Sennik: wypadające włosy

Wypadające włosy we śnie, ku zaskoczeniu wielu ludzi, mogą mieć bardzo pozytywne znaczenie! Jeśli włosów wypada nam niewiele, oznacza to, że z powodzeniem zakończymy relację, która jest dla nas bardzo destrukcyjna. Sen o wypadających włosach w przypadku, kiedy tracimy ich mało, może zatem zwiastować nowy, dojrzały etap życia, który przyniesie nam bardzo dużo satysfakcji i finalnie doprowadzi nas do szczęścia. 

Jeżeli jednak śnimy o utracie niepokojąco dużej ilości włosów - do tego stopnia, że mamy bardzo rzadkie włosy albo finalnie nie mamy ich wcale, najpewniej nękają nas niepokoje związane ze sferą finansową, rodzinną i nierozwiązanymi problemami z przeszłości. Jeśli nie chcesz, aby odcisnęły one piętno na twojej teraźniejszości, powinnaś jak najszybciej zdecydować się na poważną rozmowę z członkami twojej rodziny albo skonsultować swoje obawy z profesjonalistą.

Sennik: długie włosy

Kiedy śnisz o długich włosach, a jesteś posiadaczką krótkiej fryzury, może to oznaczać, że od pewnego czasu nie satysfakcjonuje cię miejsce, w którym się znajdujesz. Przyjrzyj się swojej ścieżce kariery - być może po drodze zgubiłaś sens i radość z tego, czym na co dzień się zajmujesz. W najbliższym czasie także twój związek może wymagać więcej zaangażowania, uwagi i pracy. Postaraj się być nieco mniej zaborcza i zazdrosna - może to przynieść przykre dla ciebie konsekwencje. W sytuacji, kiedy śnią ci się długie włosy i jesteś ich posiadaczką, już niedługo czekają cię sukcesy na polu osobistym. Zawdzięczysz je swojej wytrwałości i pracowitości. Nie zwalniaj tempa - wokół ciebie pojawi się sporo wartościowych ludzi i szans, żebyś spełniła swoje marzenia. 

Sennik: farbowanie włosów

Farbowanie włosów we śnie nierzadko symbolizuje duże zmiany w niedalekiej przyszłości. W przypadku, kiedy sama nakładasz sobie farbę, są to zmiany pozytywne. Otwórz się na nowe możliwości - nawet jeśli trochę cię przerażają. Więcej wiary w siebie - postaw na swoje mocne strony, a osiągniesz każdy zawodowy cel, który sobie obierzesz. Jeśli jednak na twoje włosy nakłada farbę fryzjer bądź inna osoba, oznacza to, że w najbliższym czasie możesz być przeciążona, jeśli chodzi o ilość domowych obowiązków. Postaraj się mimo wszystko zachować zdrowy balans i znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie. Przygotuj się jednak na gorszy nastrój przez kilka najbliższych dni. 

Sennik: mycie włosów

Myć włosy we śnie - co to oznacza? Taki sen jest równoznaczny z tym, że w twoim życiu panuje ostatnio chaos, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Na początek spróbuj oczyścić atmosferę w domu, która obecnie ma na ciebie najgorszy wpływ. Mokre włosy po kąpieli mogą z kolei sugerować, że pilnie potrzebujesz znaleźć sobie nowe hobby. Najprawdopodobniej zapomniałaś ostatnio o tym, żeby inwestować także w siebie. Czas to zmienić. Może warto postawić na zdrowy egoizm, zapisać się na wyciszającą jogę/warsztaty kulinarne albo naukę rysowania. Zrób rzeczy, o których zawsze marzyłaś, ale nigdy nie miałaś na nie czasu.

Sennik: włosy rude/czarne/białe

Włosy rude symbolizują zdradę. Jeśli śniły ci się rude włosy, przez najbliższe tygodnie bądź bardzo ostrożna - ktoś, kto nie zasługuje na twoją uwagę, może mocno cię zranić. Jeśli śnisz o czarnych włosach to znak, że po wielu przykrych sytuacjach nareszcie będziesz mieć powodzenie w miłości. Czarne włosy we śnie, o ile są lśniące i zdrowe, zwiastują dobre czasy. Jeśli ich kondycja jest kiepska, powinnaś zadbać bardziej o swoje zdrowie. Białe włosy oznaczają, że dojrzałaś do podjęcia decyzji, nad którą zastanawiałaś się od dłuższego czasu. Ponadto, mimo kilku komplikacji, czeka cię podróż twojego życia - skrupulatnie ją zaplanuj, a będziesz cieszyć się pięknymi wspomnieniami przez długi czas. Sztuczne włosy o jaskrawych kolorach mogą być z kolei zapowiedzią nadchodzących problemów ze zdrowiem.

Sennik: krótkie włosy

Krótkie włosy we śnie interpretowane są jako brak satysfakcji ze sfery seksualnej. Eksperymentuj i otwórz się na nowe rzeczy. Nie bój się mówić głośno o swoich potrzebach - twoja sypialnia odżyje, a ty odkryjesz swoją seksualność na nowo. Krótkie włosy mogą też świadczyć o zatraceniu umiejętności cieszenia się z małych rzeczy. Przyglądaj się sobie i swoim emocjom. Porozmawiaj z bliskimi o twoim gorszym samopoczuciu. Poświęcaj sobie więcej uwagi i czasu, np. obcując z naturą.

Sennik: czesanie włosów

Jeśli we śnie zdarzyło ci się czesać komuś włosy, możesz potrzebować więcej uwagi od swojego partnera. Bardzo możliwe, że ostatnio spędzacie ze sobą mniej czasu, a ty czujesz się zaniedbana. Porozmawiaj z nim o tym. Postaraj się zachować spokój, to normalny etap w związku. Wykorzystaj ten moment, kiedy masz więcej przestrzeni dla siebie i zrób coś, co rozwinie twoje skrzydła. Jeżeli jednak we śnie ktoś czesze włosy tobie, oznacza to, że czujesz się spełniona i szczęśliwa. Twoje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i harmonii to efekt ciężkiej pracy, którą włożyłaś w budowanie relacji ze sobą. Doceń to, co cię otacza - jesteś szczęściarą.