Sennik: szczur

Sen o szczurze najczęściej nie zwiastuje niczego dobrego. Oczywiście, istnieją kultury, w których ten gryzoń jest symbolem szczęścia, pomyślności i dobrobytu. U nas, Europejczyków, szczur nie wzbudza jednak tak pozytywnych skojarzeń. Raczej nasuwa nam na myśl oszustwa, matactwa czy kłamstwa, często kojarzy się też z zarazą lub chorobami. Sennik interpretuje symbol szczura w negatywnym kontekście, wskazując, że oznacza problemy, które mogą wynikać z zamiarów bliskiej nam osoby. Znaczenie snu o szczurze, o ile zostanie poprawnie odczytane, stanowi dla nas ostrzeżenie przed możliwymi kłopotami. Warto pochylić się nad tą informacją i dokładnie przeanalizować sen o szczurze. Jeżeli uda nam się zrozumieć ukryty w nim przekaz, być może unikniemy czyhającego niebezpieczeństwa. Warto jednak odłożyć na bok uprzedzenia. W określonym kontekście, szczur we śnie może zwiastować dobre zmiany.

Szczury w domu

Sen, w którym widzisz szczury w swoim domu, to poważna przestroga. Oznacza bowiem, że w twoim najbliższym otoczeniu znajdują się fałszywi ludzie, którzy bez skrupułów wykorzystają cię do swoich celów. W innej interpretacji, taki motyw symbolizuje wielkie zmiany w twoim życiu, ale uwaga - te mogą być pozytywne albo negatywne. 

Tłuste szczury zapowiadają dostatek i dobrobyt. Osoba śniąca może spodziewać się, że nadchodzą dobre czasy. Odwrotną interpretację należy przyjąć, gdy we śnie pojawiają się chude szczury. Wówczas, taki sen zapowiada kłopoty finansowe.

Jeżeli we śnie ukazuje się tylko jeden szczur, symbol ten staje się zapowiedzią konfliktów z osobami z najbliższego otoczenia. W takiej sytuacji, warto zachować ostrożność, bo ktoś bliski może próbować nam zaszkodzić.

Za najgorszy należy uznać sen, w którym w domu pojawia się uciekające stado szczurów. Taki motyw zwykle ostrzega nas przed poważnym niebezpieczeństwem. Jeżeli jednak we śnie rzucasz się w pogoń za uciekającymi szczurami, dokładnie przemyśl swoje zachowanie. Najprawdopodobniej, nadmiernie ingerujesz w cudze sprawy i choć robisz to z dobrym zamiarem, tej osobie wcale się to nie podoba.  

Myszy i szczury

Sen, w którym jednocześnie pojawiają się myszy i szczury, także stanowi ostrzeżenie, ale tym razem, jest ono skierowane do określonej grupy osób - do zakochanych. Ubiegasz się o względy drugiej osoby? Spodziewaj się zatem, że nie pójdzie ci tak łatwo. Na horyzoncie pojawiła się bowiem konkurencja, która ma szansę wygrać uczuciowy wyścig. Nic jednak nie jest przesądzone, więc nie ustawaj w staraniach. 

Biały szczur

W prawidłowej interpretacji snów o szczurze, niebagatelne znaczenie ma kolor gryzonia. Jesteśmy przyzwyczajeni, że to nieprzyjemne zwierzę przepowiada zbliżające się kłopoty, ale nie zawsze musi tak być. Najlepszym tego przykładem jest sen, w którym pojawia się gryzoń białego umaszczenia. Biały szczur zapowiada, że na naszej drodze spotkamy życzliwą osobę, która pomoże nam rozwiązać trapiące nas problemy. W innej interpretacji, motyw ten wskazuje, że niebawem zaprzyjaźnimy się z osobą, której dotąd nie darzyliśmy zbyt pozytywnymi uczuciami. Symbol ten może też oznaczać, że niebawem otrzymamy pomoc od osoby, która dotąd była nam nieprzychylna. 

Szczur czarny

Czarny szczur, w przeciwieństwie do białego, jest negatywnym symbolem, który zapowiada czyhający podstęp lub zdradę. Na szczęście, zagrażających nam osób i sytuacji będzie można uniknąć, więc tak naprawdę, nie jest to sen o jednoznacznie negatywnym wydźwięku. Warto jednak mieć się na baczności, bo w innych interpretacjach, czarny szczur wskazuje, że obok siebie mamy osobę podstępną, która nie cofnie się przed niczym, żeby nam zaszkodzić. 

Szczur szary

Szary szczur, którego widzimy we śnie, to zapowiedź trudnej konfrontacji. Już wkrótce, stanie przed nami osoba, której od dawna się obawiamy. Sytuacja zmusi nas do podjęcia walki, niekoniecznie w znaczeniu fizycznym, jednak obawy można odłożyć na bok. Z tej potyczki, wyjdziemy bowiem zwycięsko i bez szwanku. 

Inna interpretacja wskazuje, że szary szczur we śnie oznacza osobę, która chce nami manipulować. Warto zatem zachować ostrożność w kontaktach z innymi, także z osobami, które dobrze znamy.

Zabić szczura, szczur martwy

W snach często nawiedza nas symbol martwego szczura. Motyw ten może mieć znaczenie pozytywne lub negatywne, zależnie od kontekstu. Jeżeli we śnie, pojawia się leżący na ziemi, martwy gryzoń, prawdopodobnie przyjdzie nam się z mierzyć z niełatwą decyzją. Taki sen może oznaczać też, że ktoś będzie próbował wymusić na nas określone zachowanie. Symbol ten może też zwiastować poważną kłótnię w związku. 

Jeżeli we śnie zabijasz szczura, nie obawiaj się. Jest to znak, który wskazuje, że uda ci się przezwyciężyć wszelkie trudności, jakie napotkasz na swojej drodze. Inne senniki wskazują, że zabicie szczura oznacza szczęście i pomyślność w rodzinie. 

Szczury i koty

Szczury często pojawiają się w snach w towarzystwie kotów. Taki sen może mieć dwojakie znaczenie. Jeżeli widzisz szczury i koty, zagraża ci podwójne niebezpieczeństwo. Ktoś chce ci zaszkodzić i jest bardzo prawdopodobne, że do swojego planu zaangażuje drugą osobę, która użyje swoich wdzięków, by cię uwieść i omotać sobie wokół palca.

Symbol ten może mieć jednak pozytywne znaczenie, zwłaszcza jeżeli we śnie widzisz koty, które polują na szczury. W takim przypadku możesz się spodziewać, że uda ci się uniknąć niebezpiecznej przygody. Trzeba jednak zwrócić uwagę na każdy szczegół, bo inne znaczenie ma sen, w którym jeden kot poluje na grupę szczurów. W tym przypadku, trzeba zachować wzmożoną uwagę. Ktoś może zagrażać twojej rodzinie.