Sennik: ślub

Sen o ślubie często dotyczy osób pozostających w związku małżeńskim. Taki motyw pojawia się również w snach osób stanu wolnego lub tych, które dopiero przygotowują się do tego wydarzenia. Jak interpretować sen, w którym pojawia się ślub, który się nie odbył? 

W przypadku osób zaręczonych, taki symbol może odwoływać się do odczuwanego podświadomie strachu. W obliczu tak ważnej decyzji, stres jest naturalną reakcją i senny motyw ślubu nie musi być złą wróżbą. Dokładne zrozumienie ukrytego przekazu jest jednak możliwe dopiero po gruntownym przeanalizowaniu tła wydarzeń. 

Brać ślub

Osoby śniące o własnej uroczystości ślubnej, powinny spodziewać się nastania gorszego czasu. W ich życiu pojawią się problemy, jednak będą one przejściowe i jeżeli osoba śniąca nie będzie unikać konfrontacji z nimi, nie ma się czego obawiać. 

Przygotowania do ślubu

Czasami zdarza się, że we śnie nie widzimy samej uroczystości, a jedynie przygotowania do niej. To bardzo ważny symbol, który, według sennika, zapowiada nowy etap w życiu, który diametralnie odmieni rzeczywistość osoby śniącej. Możemy spodziewać się, że zostawimy za sobą pełną przykrości i cierpienia przeszłość. Otworzy się przed nami zupełnie nowy rozdział, w którym nie zabraknie szczęścia i radości.

W innej interpretacji, sen, w którym na pierwszy plan wysuwa się motyw ślubnych przygotowań, symbolizuje wyzwania, którym będziemy musieli stawić czoła. Żadnego z nich nie należy ignorować, bowiem od tego, jak sobie z nimi poradzimy, może zależeć nasza przyszłość.  

Sennik: były chłopak. Co oznacza sen o byłym chłopaku?>>

Widzieć czyjś ślub

Zdarza się, że w snach widzimy ślub innej osoby. Należy podkreślić, że taka wróżba nie jest tak pomyślna, jak poprzednie. Widzieć czyjś ślub to zapowiedź problemów w związku, które najprawdopodobniej doprowadzą do jego rozpadu

Istnieje jeszcze jedna interpretacja snu o cudzym ślubie. Jak wskazuje sennik, taki motyw może przepowiadać śmierć osoby śniącej.

We śnie jesteś druhną? Taki symbol jest niezwykle pozytywny. Oznacza bowiem, że czaka na ciebie wiele niespodzianek, które wprowadzą do twojego życia mnóstwo radości i szczęścia.

Ślub odwołany

Sen o odwołanym ślubie to poważna przestroga. Często zdarza się, to osoba śniąca wycofuje się z tej decyzji. Taki symbol wskazuje na konieczność dokładnego przemyślenia swoich decyzji i poczynań. Jeżeli twoje działania będą pochopne, poniesiesz konsekwencje swojej lekkomyślności.

Jeżeli w twoim śnie, ślub odwołała twoja druga połówka, może to oznaczać, że śniący nie potrafisz zaufać najbliższym. W takiej sytuacji, warto podjąć próbę dotarcia do źródła tej nieufności. Tylko w ten sposób uda się zacieśnić więzi.

Sennik: biała suknia

O ile własny ślub jest jednym z najczęstszych sennych motywów, to równie często śnią się nam różne symbole, związane z tym dniem. Do pojawiających się najczęściej należy biała suknia. Taki motyw jest niezwykle pozytywny. Oznacza bowiem, że w życiu czeka nas wiele szczęśliwych chwil u boku wymarzonego partnera.

Warto jednak dokładnie przypomnieć sobie wygląd sukni ślubnej, która pojawiła się w naszym śnie. Jeżeli ta będzie podarta lub brudna, ktoś lub coś stanie na drodze naszego szczęścia. W innej interpretacji, taki motyw symbolizuje zdradę i nieszczere intencje najbliższej osoby. 

Zaproszenie na ślub

Zaproszenie na ślub jest motywem odwołującym się do relacji, które łączą osobę śniącą z innymi ludźmi. Oznacza, że śniącemu doskwiera samotność. Często wynika to z faktu, że na własne życzenie izoluje się od otoczenia, ale taki symbol daje jednocześnie nadzieje, że uda zmienić się tę sytuację.

W innej interpretacji, zaproszenie na ślub to wyraz nadziei śniącego na nawiązanie nowych relacji towarzyskich. 

Ucieczka sprzed ołtarza

Co oznacza sen, w którym pojawia się ucieczka sprzed ołtarza? Sennik interpretuje taki motyw jako ostrzeżenie. Osoba śniąca musi zacząć brać pełną odpowiedzialność za swoje czyny, pamiętając o tym, że podejmowane przez nią decyzje wpływają także na innych.

Inna interpretacja wskazuje, że motyw ucieczki sprzed ołtarza oznacza wewnętrzny strach przed odpowiedzialnością i zobowiązaniami. To istotne ograniczenie, które trzeba pokonać - w przeciwnym wypadku, szczęśliwe życie będzie poza Twoim zasięgiem.

Sennik: kot. Co symbolizuje kot we śnie?>>

Welon we śnie

Na jakie jeszcze motywy związane ze ślubem wskazuje sennik? Welon jest jednym z najczęściej wymienianych. To dobra wróżba, która zapowiada pomyślną realizację wszystkich planów. Podejmowane przedsięwzięcia przyniosą spory zysk, zatem taki sen może oznaczać dogodny czas na inwestycje. 

Znacznie gorszą przepowiednią jest symbol podartego welonu. Jeżeli zobaczysz w swoim śnie taki motyw, spodziewaj się rozpadu związku. 

Ołtarz we śnie

Istnieje jeszcze jeden motyw ślubny, o którym wspomina sennik. Ołtarz, bo o tym symbolu mowa, nie przepowiada jednak niczego dobrego. W najpopularniejszej interpretacji, pojawiający się we śnie ołtarz, przy którym kapłan udziela ślubu, to zapowiedź śmierci starszego członka rodziny.

W innej interpretacji, taki sen wróży osobie śniącej poważne kłopoty. Najprawdopodobniej, niebawem doświadczysz wielu przykrości i problemów. Co istotne, ich źródłem będzie osoba, która jest Twoim najlepszym przyjacielem.

Sennik: kościół. Co oznacza sen o kościele? >>