Czy jest to zapowiedź dobrych zmian? A może symbol, o którym śniłyśmy, stanowi dla nas przestrogę? Niejednoznaczny charakter sprawia, że trudno jest zrozumieć przekaz ukryty w motywie, jakim jest ścinanie włosów. Sennik może rozwiać wszystkie targające nami wątpliwości. Co więcej, posiłkowanie się księgą snów może być jedynym sposobem na odczytanie znaczenia nocnej projekcji. Trzeba bowiem pamiętać, że symbol ten może wskazywać zarówno na dręczące nas sprawy, jak i na wielką rewolucję, która wkrótce nastąpi w naszym życiu. Żeby móc prawidłowo odczytać sen, warto przypomnieć sobie każdy pojawiający się w nim szczegół.

Co symbolizuje ścinanie włosów we śnie?

Włosy we śnie pojawiają się dość często. Zdarza się, że śnimy o pięknych, długich, rozpuszczonych włosach. Innym razem widzimy obraz przedstawiający zaniedbane i brudne włosy. Wśród często pojawiających się motywów należy też wymienić ścinanie włosów. Sennik wskazuje, że taki motyw jest symbolem emocji i trudnych spraw, których za wszelką cenę chcemy się pozbyć. Gdy śnimy o ścinaniu włosów, warto zastanowić się, czy w naszym życiu nie wydarzyło się coś przykrego, co ciągnie się za nami do dziś. Być może chodzi tu o sytuację rodzinną, a być może o sprawy zawodowe. W tym kontekście, ścięcie włosów należy traktować jako odczuwaną wewnętrznie potrzebę oczyszczenia duszy. 

Inna interpretacja wskazuje, że obcięcie włosów we śnie symbolizuje nastanie zmian. Kończy się pewien etap w życiu, a my wkraczamy na zupełnie nową, nieznaną ścieżkę. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że w niektórych sytuacjach, ogólna interpretacja nijak ma się do faktycznego znaczenia snu. Wynika to z faktu, że każdy, nawet najdrobniejszy detal może całkowicie odmienić ukryty w nim przekaz. Właśnie dlatego analizie należy poddać nie tylko główny motyw, a cały kontekst nocnej projekcji. 

Sennik: obcinać komuś włosy

Sen o obcinaniu włosów, w którym to osoba śniąca wciela się w rolę fryzjerki, stanowi przestrogę, której nie można ignorować. Motyw ten wskazuje, że w naszym otoczeniu czai się ukryty wróg. Z grona podejrzanych możesz wykluczyć przyjaciół i najbliższych znajomych, nieprzychylna ci osoba kamufluje się w twoim nieco dalszym otoczeniu. Jeżeli przyśnił ci się taki symbol, zachowaj szczególną ostrożność w relacjach towarzyskich.

Osoba, o której mowa, nie cofnie się przed niczym, by ci zaszkodzić. To człowiek zdeterminowany i nieobliczalny, co czyni go podwójnie niebezpiecznym. W ciągu najbliższych tygodni nie zlecaj ważnych spraw osobom, których nie darzysz 100-procentowym zaufaniem. Powstrzymaj się też od głośnego oceniania innych. Swoją opinię zostaw dla siebie, tak będzie znacznie bezpieczniej. 

Sennik: obcinać sobie włosy

Jeżeli śnisz, że sama sobie obcinasz włosy, powinnaś dokładnie przeanalizować swoją obecną sytuację życiową. W tym przypadku, obcięcie włosów symbolizuje skrywaną głęboko w podświadomości chęć do wprowadzenia zmian w swojej codzienności. Zastanów się przez chwilę, czy aktualnie wykonywana praca daje ci satysfakcję? Czy jesteś szczęśliwa w związku z obecnym partnerem? A może przytłacza cię miejsce, w którym mieszkasz? Jeżeli we śnie sama sobie obcinasz włosy, oznacza to, że nastał najwyższy czas na wprowadzenie zmian. Nie wahaj się ani chwili, w końcu na szali waży się twoje szczęście.

Jeżeli jednak we śnie twoje włosy obcina ktoś zupełnie obcy, powinnaś zachować wzmożoną czujność. Ktoś chce cię oszukać. Jeżeli człowiek ten zrealizuje swój plan, poniesiesz dotkliwe straty, zarówno materialne, jak i osobiste. 

Jeżeli włosy obcina ci fryzjer, w twoim życiu nastąpią gwałtowne zmiany. Może to dotyczyć zarówno sfery osobistej, jak i zawodowej. Spokojna głowa, zmiany, o których mowa, będą miały charakter pozytywny. Na horyzoncie pojawia się długo wyczekiwany awans lub podwyżka. Niewykluczone, że w twoim życiu pojawi się ktoś, kto stanie się dla ciebie całym światem. 

Sennik: obciąć włosy na krótko

Sen o włosach obciętych na krótko może być niepokojący, zwłaszcza gdy pojawia się w nocnych marzeniach kobiety, która od dawna nosi długą fryzurę. Na całe szczęście, nie trzeba się bać tego symbolu, bo ma on jednoznacznie pozytywny wydźwięk. Zaznaczamy jednak, że dotyczy to wyłącznie sytuacji, w której wyśniona fryzura idealnie do nas pasuje - świetnie komponuje się z kształtem twarzy i pasuje do naszego stylu. W takim przypadku, możemy spodziewać się pozytywnego zakończenia wszystkich istotnych spraw. Czekasz na ważną decyzję urzędową? Bez wątpienia będzie pozytywna. Pracujesz nad skomplikowanym projektem? Nie martw się, twój wysiłek przyniesie efekty i z całą pewnością nie pozostanie niedoceniony. Planujesz podpisanie ważnej umowy? Bez obaw, sprawa doczeka się pozytywnego finału. A może od dłuższego czasu walczysz z chorobą? Niebawem będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem.

Jeżeli jednak we śnie widzisz, że krótka fryzura zdecydowanie nie dodaje ci uroku, sprawy mogą przybrać gorszy obrót. Przez własne zaniedbania i lekkomyślność znajdziesz się w wyjątkowo  niekomfortowej sytuacji, ale spokojnie - nic jeszcze nie jest przesądzone. Jeżeli uda ci się zachować zdrowy rozsądek, unikniesz zagrożenia.

Sennik: obciąć włosy na łyso

Sen o obcinaniu włosów na łyso stanowi dla nas przestrogę. Jeżeli w nocnej projekcji ktoś obcina nasze włosy tuż przy skórze, osoba z twojego otoczenia postawi cię w wyjątkowo kompromitującej sytuacji. Jeżeli jednak to osoba śniąca obcina swoje włosy, skompromituje się w oczach swojego otoczenia na własne życzenie. Jeżeli przyśnił ci się taki motyw, unikaj jakichkolwiek ryzykownych sytuacji. Należy też zachować powściągliwość w zwierzaniu się z najbardziej intymnych szczegółów ze swojego życia.