Co symbolizuje płacz we śnie?

Sen o płaczu zwykle dotyczy osób bardzo wrażliwych, jednak nie można traktować tego jako obowiązującej reguły. Zdarza się bowiem, że o płaczu śnią też osoby, które na jawie pozostają niewzruszone i które trudno wytrącić z równowagi. W obu przypadkach pojawia się wspólny mianownik - emocje. Znaczenie snów o płaczu zwykle sprowadza się do nagromadzonych wewnątrz nas emocji, czasami pozytywnych, choć częściej negatywnych. W ten sposób nasza podświadomość próbuje pozbyć się emocjonalnego bagażu, obciążającego naszą psychikę. Można zatem uznać, że płacz we śnie pełni zbliżoną funkcję do łez ronionych na jawie. Wyśniony płacz może też mieć związek z wyrzutami sumienia. Zdarza się bowiem, że osoba śniąca czuje się winna określonemu zajściu lub sytuacji, ale nie dopuszcza tego uczucia do swojej świadomości. 

Sen o płaczu nie musi być jednak zbyt dosłowny. Bywa, że łzy, które widzimy w nocnej projekcji, stanowią metaforę zdarzeń zupełnie niezwiązanych z uczuciem smutku lub radości. W niektórych sytuacjach płacz stanowi zapowiedź określonej sytuacji lub przestrogę przed czymś, lub przed kimś. O tym, co dokładnie znaczy sen o płaczu, decyduje przede wszystkim kontekst nocnych wydarzeń. Łzy szczęścia w marzeniu sennym mogą symbolizować uwolnienie. Jak mówi sennik jeśli w takim śnie pojawiają się liczne nawiązania do sytuacji zawodowej można spodziewać się szczęścia i pomyślności w dziedzinie finansów.
 

Sennik: płacz

Jeżeli głównym bohaterem nocnej projekcji jest sama osoba śniąca, jej płacz jest pomyślną wróżbą. Choć sam sen nie wskazuje na to, niebawem w jej życiu wydarzy się coś dobrego, co spowoduje ogromny wybuch radości. Rozpoczyna się dla niej dobry czas, całkowicie pozbawiony trosk, zmartwień i problemów. 

W innej interpretacji sen o płaczu odwołuje się do osobowości śniącej lub śniącego. Nasze łzy oznaczają, że zupełnie niepotrzebnie tłumimy w sobie wszelkie uczucia - radość, strach, frustrację czy niepokój. Należy dać im ujście. Jeżeli zignorujemy tę wskazówkę, taki motyw może powracać w kolejnych nocnych marzeniach, a za każdym razem będzie jeszcze bardziej niepokojący.

Jeżeli we śnie próbujemy za wszelką cenę powstrzymać się od płaczu, możemy spodziewać się, że w naszym życiu wydarzy się coś przykrego. Niebawem na własnej skórze poznamy, czym jest smutek i bezradność. Sennik nie precyzuje jednak, z jaką dziedziną życia będą związane te wydarzenia.

Sen, w którym udajemy płacz, stanowi dla nas cenną wskazówkę. Podsuwając taki obraz, nasza podświadomość stara się powiedzieć nam, że zbyt dużą uwagę przywiązujemy do przyszłości, a zbyt małą do teraźniejszości.
 

Sennik: płacz przyjaciela

Sen o płaczącym przyjacielu należy interpretować w sposób dosłowny. Osoba z twojego otoczenia znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji, z którą nie poradzi sobie bez pomocy. Co istotne, nie jest to człowiek, który głośno mówi o swoich problemach i który szuka uwagi. Musisz zatem bacznie obserwować najbliższych przyjaciół i trafnie odczytywać sygnały, które do ciebie docierają. Z całą pewnością nie możesz tego zignorować. Zaniedbanie tego tematu może mieć przykre konsekwencje. Pamiętaj, płacząca koleżanka, którą widzisz w nocnej projekcji, nie musi być właśnie tą osobą, która potrzebuje pomocy. Twój sen może dotyczyć kogoś innego.

W innej interpretacji płacz przyjaciela we śnie odzwierciedla krzywdy, które swoim postępowaniem wyrządzasz bliskim ci osobom. Być może nie masz świadomości, że Twoje uczynki ranią innych, ale jeżeli przyśnił ci się taki motyw, dokładnie przeanalizuj własne zachowanie.


 

Sennik: płacz bliskiej osoby

Zdarza się, że w naszych snach płaczą najbliżsi nam ludzie. Jeżeli tą osobą jest matka śniącej lub śniącego, trzeba będzie przygotować się na nadejście trudnych chwil. Niebawem los rzuci nam kłody pod nogi. Sytuacja może wydawać się beznadziejna, ale musisz znaleźć w sobie siłę i podjąć walkę. Czego mają dotyczyć problemy, o których mowa? Istnieje kilka możliwości. Taki sen zwykle wskazuje na problemy zdrowotne, ale równie dobrze może odwoływać się do sytuacji zawodowej lub rodzinnej. 

Znacznie bardziej pozytywny wydźwięk ma sen o płaczącym ojcu. Motyw ten zapowiada, że niebawem uda nam się zakończyć wszelkie spory. Kłótnie, które wywiązały się między osobą śniącą a ludźmi z jej otoczenia, odejdą w niepamięć. 

czytaj też: Sen o pożarze - jak interpretuje go sennik?

Sennik: płacz dziecka

Płaczące dziecko we śnie oznacza, że osoba śniąca na jawie nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Jeżeli taki sen dotyczy osoby samotnej, stanowi podświadomy wyraz tęsknoty za bliskością - tak można go zinterpretować. W innej interpretacji, płacz dziecka we śnie jest ostrzeżeniem, wróży ogromne problemy, z którymi możemy sobie nie poradzić bez pomocy. Jeżeli jednak o płaczu dziecka śni osoba, która jest rodzicem w życiu realnym, najprawdopodobniej symbol ten wyraża jej troskę o swoją pociechę. Może wynikać to z nadopiekuńczości. 


 

Sennik: płacz mężczyzny

Sen o płaczącym mężczyźnie najczęściej dotyczy osób, które w życiu realnym starają się ukrywać swoje uczucia. Jest w tym pewna logika - mężczyźni niezbyt często ronią łzy, zwłaszcza w sytuacji, w której ktoś może to zobaczyć. Pewnie właśnie dlatego płaczący mężczyzna jest nocnym symbolem emocjonalnej niedostępności, która osobie śniącej towarzyszy na jawie.
 

Sennik: płacz kobiety

Jeżeli o płaczu kobiety śni osoba samotna, może spodziewać się istotnych zmian w swoim życiu osobistym - to dobry znak. Niebawem pozna kogoś, kto zawładnie jej sercem. To może być miłość na całe życie, wkrótce będzie to można sprawdzić w najbliższej przyszłości!

Jeżeli jednak płacząca kobieta pojawia się w snach osoby pozostającej w związku, symbol ten traci swój pozytywny wydźwięk. W tym przypadku, łzy kobiety zapowiadają rozstanie, do którego dojdzie w następstwie zdrady