Sennik: lekarz

Wskazując na symbole, które najczęściej pojawiają się w snach, na jednym z czołowych miejsc znajdzie się lekarz. Sennik podaje wiele interpretacji takiego motywu. W ogólnym znaczeniu, sen o lekarzu może wskazywać na potrzebę uzdrowienia osoby śniącej, zarówno w ujęciu fizycznym, jak i duchowym. Niektóre senniki interpretują też lekarza jako duchowego przewodnika - osobę, która ma nam wskazać właściwą życiową drogę.

Jeżeli uda nam się trafnie zinterpretować znaczenie snu, uwzględniając całokształt kontekstu snu, odnajdziemy w nim cenne wskazówki, które pomogą nam uniknąć wielu problemów. Senny lekarz nie przychodzi jednak wyłącznie z poradą. Czasami jest zwiastunem dobrych wieści - widząc uśmiechniętego lekarza, należy oczekiwać poprawy stanu zdrowia.

Zdarza się jednak, że lekarz ze snów wykazuje wrogą postawę. W takim przypadku, sen stanowi ostrzeżenie - najprawdopodobniej, wkrótce staniesz przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji, a jeżeli nie przywiążesz do tego odpowiednio dużej uwagi, twój wybór okaże się błędny.

Należy podkreślić, że sny o lekarzu często dotyczą osób, które nadmiernie martwią się o stan swojego zdrowia. W takim przypadku, ten senny symbol wyraża wewnętrzną niepewność i strach, nie tylko w związku z możliwymi dolegliwościami, ale także przed samą wizytą u lekarza. 

Sennik: wojna. Co oznacza sen o wojnie?>>

Sennik: wizyta u lekarza

Gdy śni ci się wizyta u lekarza, oznacza to, że twoje kłopoty wkrótce się skończą, przy czym należy podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie zdrowia. Być może trapią cię kłopoty finansowe albo osobiste? Może czekasz na rozstrzygnięcie ważnej sprawy zawodowej? W każdym z tych przypadków, sen o wizycie u lekarza jest pomyślną wróżbą. 

Jeżeli w trakcie wizyty, twój lekarz daje ci receptę, znaczenie snu ulega całkowitej zmianie. W takim przypadku, senny motyw wskazuje, że wkrótce otrzymasz od kogoś cenną radę, której nie należy ignorować.

Gdy w trakcie wizyty lekarz cię bada, powinnaś być szczególnie uważna. Może to oznaczać, że ktoś skieruje pod twoim adresem bezpodstawne oskarżenia, co może przysporzyć ci problemów. 

Sennik: walizka. Co oznacza walizka we śnie?>>

Sennik: kolejka do lekarza

Kolejka w poczekalni do gabinetu lekarskiego jest motywem, który może uczynić sen niepokojącym, a nawet nieco przerażającym. Choć taki symbol wzbudza przede wszystkim negatywne emocje, to nie należy się go bać. Jest to kolejna dobra rada, którą otrzymujemy we śnie. 

Kolejka do lekarza oznacza, że wkrótce w naszym życiu pojawi się sytuacja, wymagająca zachowania ogromnej cierpliwości. W takim przypadku, emocje należy odłożyć na bok. Pośpiech zaprowadzi nas do pochopnych działań, a te z kolei mogą przełożyć się na duże straty finansowe. 

Sennik: romans z lekarzem

Romans z lekarzem oznacza, że nie zabraknie ci okazji, żeby zwrócić na siebie uwagę mężczyzny, na którym ci zależy. W innej interpretacji, sen o romansie z lekarzem wskazuje na poprawę relacji w związku lub w małżeństwie. Nie stanowi ostrzeżenia i nie odnosi się do stanu zdrowia.