Co oznacza sen o duchach?

Niektóre senne symbole są wyjątkowo złożone. Można próbować tłumaczyć je w sposób ogólny, jednak zwykle wymagają znacznie dokładniejszej analizy. Wynika to przede wszystkim z ich wielowymiarowości. Do takich zalicza się sen o lataniu, ale także omawiany sen o duchu. 

Sennik wskazuje, że taki symbol może odnosić się do wygórowanych oczekiwań i błędnych nadziei, ale w takim samym stopniu wskazuje na nasze skłonności i impulsy, które popychają nas do działania. Te same sny mogą odnosić się do bliskich nam osób, zwłaszcza w kontekście straty. Mogą też wskazywać na niezakończone sprawy, przykre wspomnienia, lęki targające naszymi emocjami i na dręczące nas poczucie winy.

To zaskakujące, jak bardzo złożone może być znaczenie snów. Duchy to skomplikowany motyw, dlatego nie można analizować go bez uwzględnienia wszystkich szczegółów, które tworzyły tło sennych wydarzeń. Tylko wtedy uda się zrozumieć przekaz, który niesie w sobie nocna projekcja.

 

Sennik: duch niewidzialny

W twoim śnie nawiedził cię niewidzialny duch? Spokojnie, podobnie jak sen o morderstwie, wcale nie musi być to zła wróżba. Duch, którego nie możemy zobaczyć, wróży nam nieoczekiwaną wiadomość. Już wkrótce odezwie się do ciebie ktoś nieznajomy. Najprawdopodobniej wywoła to u ciebie głęboki niepokój i spore zaskoczenie, ale nie obawiaj się. Wiadomość, o której mowa, zapoczątkuje cały szereg pozytywnych zmian w twoim życiu. 

 

Sennik: duch atakujący

Zdarza się, że sny o duchach są dalekie od pozytywnych nocnych projekcji. Do takiej grupy zalicza się koszmar o atakującym duchu, który próbuje nas przestraszyć albo zamierza skrzywdzić nas fizycznie. Niestety, to dość negatywny symbol.

Agresywny duch jest wizualizacją osoby, której nie darzysz sympatią. Człowiek, o którym mowa, ma wobec ciebie złe zamiary. Dla niego jesteś wrogiem, który zagraża jego pozycji, więc podejmie każdy trud, by ci zaszkodzić. Sennik nie wskazuje jednak, że starania tego człowieka dojdą do skutku bez względu na wszystko. Jeżeli śnisz o ataku ducha, potraktuj to jako sygnał alarmowy. Zachowaj wzmożoną czujność i nie daj się wmanewrować w żadne podejrzane sytuacje, a wszystko powinno skończyć się dobrze.

 

Sennik: duch dziecka

Duch dziecka zwykle nie wzbudza niepokoju. Taką postać traktujemy raczej jako posłańca, który przynosi nam wieści. Księga snów podpowiada, że rzeczywiście nie ma się czego bać. Ten motyw symbolizuje podróż, którą niebawem odbędziesz. Na wyprawę, o której mowa, udasz się w gronie najbliższych ci osób i dla was wszystkich będzie to wyjątkowo pozytywne przeżycie. Wypoczniesz, zapomnisz o problemach i wrócisz do swojej codzienności ze sporym zapasem sił.

W innej interpretacji, taki symbol jest metaforą tęsknoty - za beztroską, brakiem zmartwień, problemów i odpowiedzialności, czyli w skrócie - za latami dziecięcymi. To także podpowiedź, że w życiu nie należy skupiać się wyłącznie na obowiązkach. Zacznij robić to, co sprawia ci autentyczną radość.

Powyższa interpretacja jest dość ogólna. Warto pamiętać, że znaczenie snu o duchu dziecka może ulec zmianie, gdy jesteśmy w stanie rozpoznać płeć zjawy, która ukazała się nam w nocnej projekcji. 

Jeżeli w twoim śnie pojawił się duch chłopca, możesz się spodziewać, że już wkrótce spotkasz na swojej drodze osobę, która będzie zasługiwała na twoje bezgraniczne zaufanie. Człowiek ten doceni twoje zalety, ale też dostrzeże wady, które skrywasz przed światem. Jako osoba światła, zrozumie je, zaakceptuje i pomoże ci pozbyć się każdej z nich. 

Sen, w którym widzisz ducha dziewczynki, przypomina ci, że ludzka egzystencja toczy się po obwodzie koła. Obecnie przeżywasz trudne chwile i zmagasz się z wieloma poważnymi problemami, które zatruwają twoją codzienność i zabijają drzemiącą w tobie radość. Bez obaw, lepsze dni powrócą. Na twojej twarzy znów zagości uśmiech, a wszelkie zmartwienia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

 

Sennik: duch w domu

Dla wielu osób może wydać się to nieco zaskakujące, ale motyw ducha w domu odnosi się nie do strefy prywatnej, a zawodowej. Na szczęście stanowi dobrą wróżbę.

O duchu w domu zwykle śnią osoby, które w pracy zmagają się z poważnymi problemami. Bez obaw, czas stresu i niepewności powoli dobiega już końca. Za tobą trudna droga, która jeszcze się nie skończyła, ale możesz mieć pewność, że na jej końcu czeka już na ciebie zasłużona nagroda. Być może mowa tu o podwyżce, choć nie można wykluczyć, że chodzi tu o awans, który należy ci się od dawna. Tak czy inaczej, teraz będzie już tylko lepiej, więc bądź dobrej myśli.

Według drugiej interpretacji, taki sen odnosi się do trudnej sprawy o charakterze prywatnym. Także w tym przypadku mamy dla ciebie dobre wieści - niebawem uda ci się wszystko wyjaśnić, a problem zostanie rozstrzygnięty na twoją korzyść.

 

Sennik: zły duch

Śnisz o złym duchu? To znaczy, że podświadomość wysyła ci ważne ostrzeżenie. Wokół ciebie czyha wiele pokus, a ty zbyt łatwo im ulegasz. Nie tędy droga! Pozwalając sobie na zbyt wiele, powoli stajesz się istotą wypraną z emocji. Za jakiś czas, całkowicie pogrzebiesz zasady moralne. W twoim życiu już teraz panuje chaos, ale wciąż jeszcze nie jest za późno, by zawrócić. Zrób to czym prędzej, inaczej staniesz się pustą skorupą, wypraną z jakichkolwiek emocji. 

 

Sennik: duszenie przez ducha

Duch ze snu próbował cię udusić? Możesz mieć pewność, że w twoim otoczeniu kryje się zazdrosna osoba. Człowiek ten czuje wobec ciebie nienawiść i nie cofnie się przed niczym, by ci zaszkodzić. Spodziewaj się próby pozbawienia cię majątku i rozbicia twojej rodziny. Uwaga - twój wróg przybrał postać dobrego przyjaciela i wyjątkowo skutecznie usypia twoją czujność. Krąży wokół ciebie niczym zjawa, powoli realizując swój plan. Miej otwarte oczy! 

 

Sennik: rozmowa z duchem

Sen o rozmowie z duchem ma różnorakie znaczenie. Z jednej strony zapowiada, że uda ci się pokonać oponentów, zaś z drugiej - zapowiada, że padniesz ofiarą oszustwa. Kolejna interpretacja wskazuje udało ci się wywrzeć na kimś bardzo dobre wrażenie.