Sennik: widzieć zmarłą osobę jako żywą

Sen, w którym zmarła osoba ukazuje się nam się jako żywa, może ostrzegać przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. W takiej sytuacji, warto zachować ostrożność, bo ktoś z twojego otoczenia może ci źle życzyć, a gdy nadarzy się ku temu dogodna okazja, nie zawaha się przed wyrządzeniem ci krzywdy.  Najprawdopodobniej, ktoś chce pogrzebać twoją szansę na odniesienie sukcesu, warto więc zachować szczególnie wzmożoną uwagę i bacznie przyglądać się poczynaniom otaczających cię osób.

Uważać powinny mieć się też osoby chorujące. W ich przypadku, sen o zmarłej osobie może wskazywać na rychłe pogorszenie się  stanu zdrowia. Warto więc zadbać o siebie i unikać wszystkiego, co może okazać się niebezpieczne lub ryzykowne.

W innej interpretacji, taki sen oznacza zbliżające się dobre wieści. Najprawdopodobniej ziści się to, na co czekasz od bardzo dawna. Być może chodzi o upragniony awans lub o podwyżkę. 

Gdy we śnie jawi ci się zmarła osoba, która wraca do życia, dobrze zastanów się nad swoimi relacjami towarzyskimi. Taki motyw oznacza bowiem, że nawiązujesz znajomości zbyt łatwo. Może wpędzić cię to w kłopoty, więc lepiej zachowaj rozwagę.

Sennik: pływać. Co oznacza sen o pływaniu?>>

Sennik: rozmowa ze zmarłą osobą we śnie

Sen, w którym rozmawiasz ze zmarłą osobą oznacza, że zaświaty otaczają cię swoją opieką. Dla ciebie, ma być to pomoc w rozwiązaniu trudnego problemu, który pozornie wydaje się być niemożliwy do pokonania. Taki motyw wskazuje, że już niebawem zdołasz uporządkować sytuacje i sprawy, które do tej pory pozostawały niewyjaśnione. 

Jednocześnie, taki sen ostrzega cię przed brakiem rozwagi w podejmowaniu ważnych decyzji. Jeżeli przestaniesz poświęcać uwagę problemom, skutki takich zaniedbań mogą okazać się nieodwracalne. 

Warto zwrócić uwagę na kontekst rozmowy. Jeżeli konwersacja przebiega w radosnej, przyjacielskiej atmosferze, czeka cię sukces w życiu zawodowym. Będziesz też cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeżeli w rozmowie nie brakuje wzajemnej wrogości, ktoś życzy ci porażki.

Ważne jest, aby zapamiętać treść rozmowy. Kiedyś wierzono, że sen o rozmowie ze zmarłym to nic innego, jak próba kontaktu duszy z osobą żyjącą. Zgodnie z tą teorią, taką rozmowę należy interpretować dosłownie.

Sennik: śmierć osoby, która już nie żyje

Kiedy w twoim śnie pojawia się umierająca osoba, która już nie żyje, czyli która zmarła wcześniej w realnym świecie, należy interpretować ten motyw jako tęsknotę.

Taki sen oznacza, że z tą osobą łączyła cię nierozerwalna więź i nie zmieniła tego nawet jej śmierć. Jednocześnie, nie możesz pogodzić się z utratą kogoś tak bliskiego.

Nie traktuj tego snu jako wskazówki, że musisz zapomnieć o tej osobie. To raczej rada, że nadszedł czas, w którym trzeba pogodzić się z tym, czego nie możemy zmienić. Tylko wtedy, nasz wewnętrzny ból zostanie ukojony. 

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sen o zmarłej matce

Zazwyczaj, sny, w których pojawia się zmarła matka, stanowią formę pożegnania z najbliższą osobą. Motyw ten należy interpretować jako wskazówkę sugerującą zakończenie okresu żałoby. 

Gdy we śnie pojawia się zmarła matka, może to zwiastować zbliżające się pozytywne zmiany. Może to dotyczyć nowej pracy, wejścia w nowy związek lub powiększenia się rodziny.

Inna interpretacja wskazuje, że senna wizyta nieżyjącej matki oznacza konieczność zmierzenia się ze sprawami, które pozostają nierozwiązane. W tym przypadku, motyw ten stanowi wskazówkę, że śniący jest gotowy na to, by zmierzyć się ze wszystkim, co do tej pory odkładał, głównie z obawy o rezultat jego starań.  

Sen o zmarłym ojcu

Sen, w którym pojawia się zmarły ojciec, zależnie od kontekstu, może mieć znaczenie pozytywne lub negatywne. Jeżeli osoba, o której śnimy, rozmawia z nami, możemy spodziewać się dobrych wieści, na które czekamy od dawna. Jeżeli jednak we śnie pojawia się milczący ojciec, należy to traktować jako przestrogę przed nieroztropnymi decyzjami.

Sennik: kłótnia. Co oznacza kłótnia we śnie?>>

Sen o zmarłym mężu lub żonie

Jeżeli we śnie pojawia się zmarły mąż, należy traktować tę wizytę jako ostrzeżenie przed mężczyzną z najbliższego otoczenia osoby śniącej. O tym, że ktoś ma wobec nas złe zamiary, świadczy negatywny wydźwięk snu. Nie zawsze jednak jest tak, że zmarły mąż we śnie ostrzega swoją żonę przed niebezpieczeństwem. Jeżeli sen ma pozytywny charakter, należy się spodziewać, że czeka nas coś dobrego.

Sen, w którym zmarła żona pojawia się jako żywa osoba, może oznaczać korzystne zmiany i koniec przykrego okresu żałoby. Jeżeli jednak taki sen nawiedza nas w przeddzień ślubu z inną kobietą, stanowi ostrzeżenie - nowa rodzina nie będzie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Sennik: zmarła babcia lub zmarły dziadek

Jeżeli odwiedziny zmarłego we śnie dotyczą twojej babci lub twojego dziadka, najprawdopodobniej nie musisz się obawiać. Senne odwiedziny zmarłej babci oznaczają, że niedługo spotka nas coś dobrego. Zmarły dziadek we śnie zwiastuje z kolei długie i szczęśliwe życie.

Trzeba jednak wiedzieć, że sen ze zmarłą babcią może też być ostrzeżeniem. Taki motyw może stanowić przestrogę przed niewłaściwą decyzją albo przed czyhającym niebezpieczeństwem.