Aktorka i piosenkarka zaczęła swoją karierę bardzo młodo dołączając do grona dziecięcych gwiazd Disneya. Sława w bardzo młodym wieku z pewnością nie pomogła jej we właściwym rozwoju mentalnym. Dorastanie na oczach tysięcy widzów i z rzeszą fanów obserwujących każdy jej krok sprawiało, że Selena żyła pod ciągłą presją. Mogliśmy obserwować jak wynosi się na szczyt i jest jedną z największych oraz najbardziej lubianych gwiazd, by później zupełnie zniknąć z radaru mediów. Jak się okazuję wycofywanie się gwiazdy miało bezpośredni związek z jej zdrowiem psychicznym. 

Selena Gomez diagnoza

„Kiedy po raz pierwszy wyszłam z gabinetu lekarza, nie wiedziałam, jak poradzić sobie z diagnozą” – mówi Selena w klipie udostępnionym przez Vanity Fair. - „A jeśli to się powtórzy? Co jeśli następnym razem nie będę mogła wrócić? Musiałam się o tym uczyć i znosić to dzień po dniu". Selena Gomez została zdiagnozowana z chorobą dwubiegunową, polegającą na drastycznych wahaniach nastroju. Twoje samopoczucie bywa skrajne wpadasz w manię lub przygnębienie i depresję. 

Jak Selena Gomez radzi sobie z chorobą dwubiegunową?

Z czasem Gomez nauczyła się żyć z diagnozą i radzić z epizodami chorobowymi. Podkreśla, że najbardziej skuteczną dla niej metodą walki z chorobą są bliskie relacje z ludźmi, którzy ją otaczają. To one pozwalają jej na uniknięcie zapętlania się w myśleniu i powodują, że przejmuje ona kontrolę nad swoim zdrowiem. Gwiazda jest też bardziej otwarta w kwestii problemów ze zdrowiem psychicznym i chce pomóc ludziom w nabraniu świadomości w tej kwestii. Gomez stworzyła do tego platformę online, na której rozmawia z gośćmi o kwestiach dotyczących zdrowia mentalnego i edukuje swoich fanów w tym temacie.

Zobacz zwiastun dokumentu o Selenie Gomez: