A o wysokich oczekiwaniach i presji otoczenia Selena Gomez wie sporo. Od dziecka wystawiona na widok kamer i aparatów, przez wiele lat nie umiała poradzić sobie z zalewającą ją falą krytyki i hejtu. Doprowadziło ją to do depresji, stanów lękowych i problemów z samooceną, z którymi się nie kryje i o których szczerze opowiedziała w dokumencie "My Mind & Me". Choć dziś była gwiazdka Disneya radzi sobie już dużo lepiej, to wciąż miewa gorsze momenty - stosunkowo niedawno kolejny raz zniknęła z mediów społecznościowych, na szczęście tym razem na krótko. Być może powodem jej nieobecności był kolejny rozdział jej konfliktu z Hailey Bieber, dodatkowo podgrzewany przez internautów, i mocno rzutujący na samopoczucie artystki. Także hejterzy nie ustają w próbach dokuczenia aktorce - choć wielokrotnie Selena zapewniała, że dobrze czuje się w swoim ciele, stale nie brakuje osób, które złośliwie wytykają jej rzekome wady w wyglądzie.

Selena Gomez żartuje z bycia singielką

Gomez przyjęła jednak strategię nieprzejmowania się krytyką i negatywne komentarze obraca w żart. Podobne podejście pokazuje w kwestii bycia singielką. Choć media cały czas próbują doszukiwać się romantycznych relacji Seleny z kolejnymi mężczyznami (ostatnio miała spotykać się ze znanym DJ-em, co sama zainteresowana szybko zdementowała), piosenkarka konsekwentnie deklaruje się jako singielka i pokazuje, że czuje się z tym bardzo dobrze. Najlepszym na to dowodem są TikToki Seleny, w których śmieje się sama z siebie i ze swojego introwertyzmu, który najwyraźniej stoi jej na przeszkodzie do wejścia w nową relację. Nie tak dawno gwiazda wstawiła filmik typu lip sync, na którym utyskuje na swoje problemy z poznaniem kogoś nowego: "Kochani, znalazłam przyczynę swojego singielstwa. Najwyraźniej musisz wychodzić na zewnątrz i poznawać ludzi. Jakby, musisz naprawdę wyjść i rozmawiać z nimi. Dla mnie to nie do przeskoczenia" - śmieje się aktorka.

@selenagomez

You know what I mean?

♬ original sound - Simona | LIFE ADVICE

W kolejnym TikToku Gomez postanowiła znowu wykorzystać popularny w aplikacji monolog dotyczący posiadania crusha. "Nie znoszę, gdy dziewczyny są takie 'O mój Boże, mój crush nawet nie wie, że istnieję'. Dziewczyno, mój crush nawet nie istnieje".

@selenagomez

Still out here lookin for him lol

♬ original sound - laica chan

Pod każdym z filmików Seleny roi się od komentarzy, w których jej fani przyznają, że zmagają się dokładnie z takimi samymi problemami. "Dosłownie jak ja", "Wyobraź sobie socjalizowanie się z ludźmi z własnego wyboru. To nie dla mnie" - piszą internauci. Inni z kolei podnoszą aktorkę na duchu. "Zawsze pamiętaj, że jesteś SELENĄ GOMEZ i jesteś PERFEKCYJNA", "Wszystko w porządku, bo to TY jesteś crushem nas wszystkich" - można przeczytać w sekcji komentarzy.

Nie wydaje się jednak, by piosenkarka potrzebowała obecnie słów otuchy. W niedawnym wywiadzie dla Vanity Fair zasugerowała bowiem, że czuje się całkiem nieźle jako singielka, a cały swój wolny czas poświęca pracy nad nową płytą. "Muzyka, którą teraz tworzę, opowiada o prawdziwych rzeczach, przez które właśnie przechodzę. Te kawałki dodają siły, są mocne, bardzo popowe" - wyznała gwiazda. "Ich główny motyw to wolność - wolność od związków, wolność od ciemności" - dodała.