Selena Gomez i Francia Raísa – historia przyjaźni

Selena Gomez i Francia Raísa poznały się w 2007 roku i niemal natychmiast zawarły przyjacielski układ. Doskonałym świadectwem łączącej ich zażyłości była operacja, jakiej poddały się dekadę później. Kiedy piosenkarka otrzymała diagnozę tocznia rumieniowatego i została zakwalifikowana do przeszczepu nerki, jej dawczynią została właśnie Raísa. Wydawałoby się, że wzniosły gest umocni więzy między gwiazdami. Stało się jednak inaczej. Pobyt na sali operacyjnej i w szpitalnych łóżkach przyniósł rozłam w relacji dotychczasowych BFFs. Według prasowych doniesień aktorka znana z serialu „Jak poznałam waszego ojca” była zaniepokojona zachowaniem przyjaciółki. Selena miała nie stosować się do zaleceń lekarzy i prowadzić imprezowy styl życia. Podobno na słowa troski zareagowała ograniczeniem kontaktów z Francią. Jednocześnie podkreślała, że już zawsze będzie jej „niezmiernie wdzięczna” za poświęcenie i wspierającą postawę. Mimo krążących plotek koleżanki po fachu zachowywały wszelkie nieporozumienia dla siebie. Przez długi czas nie pokazywały się razem, aż w lipcu tego roku postanowiły położyć kres pogłoskom i opublikowały wspólnego TikToka.

@selenagomez

But everyone is a 10, remember that fact while viewing

♬ original sound - Selena Gomez

Na kilka miesięcy wśród fanów zapanował spokój, który trwał do momentu premiery głośnego dokumentu o życiu byłej gwiazdy Disneya. „Selena Gomez: Nic o mnie beze mnie” ujrzał światło dzienne 2 listopada i wywołał duże poruszenie w mediach społecznościowych. Twórcy poruszyli na ekranie wiele intymnych i kontrowersyjnych tematów. Wyznania głównej bohaterki dotyczyły między innymi zdrowia psychicznego, zerwania z Justinem Bieberem i zakończenia kariery.

Selena Gomez szczerze o zakończeniu kariery, zdrowiu psychicznym i relacji z Justinem Bieberem. Najważniejsze cytaty z głośnego dokumentu „Selena Gomez: My Mind and Me” >>

Premierze towarzyszyły liczne wywiady. W rozmowie z magazynem Rolling Stone padły kolejne ważne słowa, które u większości czytelników spotkały się z ciepłą reakcją. „Nigdy nie pasowałam do grupy cool dziewczyn [...] Tak naprawdę moją jedyną przyjaciółką w tej branży jest Taylor [Swift]” – czytamy. Wiele wskazuje na to, że pozornie niewinna wypowiedź zdenerwowała długoletnią znajomą artystki. Jak zareagowała Francia Raísa?

Francia Raísa gorzko skomentowała słowa o relacji Seleny Gomez z Taylor Swift

Po premierze filmu, w którym ani razu nie pada jej imię, aktorka dała wyraz swojemu domniemanemu rozgoryczeniu w internecie. Już wcześniej Francia przestała obserwować Selenę na Instagramie. Gdy na profilu E!News pojawił się post z cytatem dotyczącym „jedynej przyjaciółki w branży”, skwitowała go krótko: „Ciekawe”. Niedługo potem zdecydowała się usunąć wymowny komentarz. 

Selena Gomez nie pozostała dłużna i włączyła się w wirtualne przepychanki. Gwiazda zabrała głos na TikToku pod wideo autorstwa Stephanie Tleiji analizującym szczegóły konfliktowej sytuacji. „Przepraszam, że nie wymieniłam wszystkich osób, jakie znam” – napisała z dozą ironii. Warto dodać, że Gomez nadal śledzi przyjaciółkę na platformach społecznościowych, ale konsekwentnie unika wymieniania jej z nazwiska, kiedy wraca pamięcią do transplantacji. W przeszłości wiele razy publicznie dziękowała dawczyni i publikowała ich wspólne zdjęcia. 

Prawdziwe intencje obu aktorek pozostają na razie w sferze domysłów. Wielbiciele twórczości Seleny prześcigają się w zawiłych teoriach. Wiele wskazuje na to, że nie mają co liczyć na rychłe wyjaśnienia ze strony idolki. Wystarczy przypomnieć sobie, ile czekaliśmy na ostateczne rozwianie plotek o konflikcie z Hailey Bieber.