"My Mother's Wedding" - o czym jest film?

Owdowiała dwukrotnie Diana ma wziąć trzeci z kolei ślub. Z tej okazji do rodzinnego domu ściągną trzy córki: Georgina (Emily Beecham) - pielęgniarka paliatywna; Victoria (Sienna Miller) - gwiazda Hollywood i Katherine (Scarlett Johansson) - służąca w randze kapitana w Brytyjskiej Marynarce Wojennej. Kobiety pochodzą z bardzo różnych środowisk, za sobą mają zupełnie inną życiową ścieżkę, która biegnie jednak z jednego rodzinnego domu. W weekend cała rodzina zbiera się, by świętować ślub Diany, ale zarówno matka, jak i córki będą zmuszone wrócić do przeszłości i skonfrontować się z przyszłością w obecności krewnych i całej barwnej plejady gości weselnych. Nad scenariuszem Kristin Scott Thomas pracowała z z Johnem Micklethwaitem.

"My Mother's Wedding" - kim jest reżyserka

„Od dawna chciałam reżyserować. Stworzenie tej fikcyjnej rodziny, do którego wykorzystałam moje własne wspomnienia z dzieciństwa jak trampolinę dla tej historii, było ekscytujące. To samo mogę powiedzieć o pracy z tak utalentowanymi aktorkami oraz ponownym spotkaniu na planie ze Scarlett Johansson” – napisała w oświadczeniu Kristin Scott Thomas, dla której "My Mother's Wedding" jest debiutem reżyserskim. Jako aktorkę pamiętamy ją z roli Fiony w filmie "Cztery wesela i pogrzeb" czy Annie MacLean z "Zaklinacza koni", gdzie wcieliła się, tak jak w przypadku najnowszego obrazu, w filmową matkę Scarlett Johansson. Dla obu aktorek będzie to więc kolejna ekranowa relacja matki z córką.

"My Mother's Wedding" - kiedy premiera?

Nie znamy jeszcze daty premiery nowego filmu Kristin Scott Thomas. Reżyserka jzdradziła jednak, że 27 lipca zakończył się najważniejszy etap zdjęć. Tymczasem w sieci ukazała się pierwsza fotografia z planu "My Mother's Wedding", na której widzimy wszystkie trzy filmowe siostry grane przez Scarlett Johansson, SIennę Miller i Emily Beecham.