Lato w pełni, ale to nie oznacza, że znamy wszystkie najważniejsze trendy. Co chwilę pojawia się jakaś nowość lansowana przez celebrytki i najważniejsze influencerki. Kilka sezonów temu prym wiodły kobiece Francuzki, teraz podpatrujemy styl Skandynawek. I nie chodzi tylko o modę - mieszkanki Danii, czy Szwecji inspirują również świat beauty. Ostatnio głośno jest o fryzurze Scandi waves, która jest nie tylko bardzo twarzowa, ale i prosta w odtworzeniu. 

Scandi waves to idealna fryzura na lato 2022, którą lansuje Hailey Bieber i Kendall Jenner. To uczesanie sprawdzi się również na festiwalach muzycznych

Kiedyś szalałyśmy na punkcie beach waves, które miały wskazywać na to, że właśnie cały dzień spędziłyśmy na kąpielach w morzu. Teraz przyszedł czas na odświeżoną wersję tej fryzury. Skandynawskie fale nie mają określonej "konstrukcji", co więcej, nie są perfekcyjne. Efekt ma być przede wszystkim naturalny, jakby to uczesanie powstało przypadkiem, samo z siebie. Delikatne falki mają okalać zwłaszcza twarz. Inspirowane stylem surferskim i boho, sprawdzą się także w miejskich przestrzeniach. Scandi waves pasują zarówno do letniej sukienki, jak i skórzanej kurtki zestawionej ze spodniami cargo, czy klasycznym denimem.

Dziewczyński styl jeszcze nigdy nie był tak w cenie, a te subtelne kontrasty tylko podkreślają naszą naturalną urodę. Ten styl uczesania uwielbiają już trendsetterki z Hailey Baldwin i Kendall Jenner na czele. Również Dua Lipa wystąpiła w tym looku na jednym ze swoich koncertów. Jak je zrobić? Fale tego typu można uzyskać przy pomocy falownicy, prostownicy, albo... warkoczyków zaplecionych na noc lub kilka godzin (potem należy jedynie utrwalić je sprayem teksturyzującym). A jeśli mowa o warkoczykach, to scandi waves świetnie wyglądają w połączeniu z również modnymi "boho braids". Co ciekawe, to fryzura na prawie każdą długość włosów, ale najlepiej będzie prezentować się na pół- i długich lokach. 

Skusicie się na tę fryzurę? Co więcej, nie trzeba czekać do kolejnego festiwalu muzycznego, żeby ją przetestować - wieczór na mieście to również odpowiednia pora na "scandi waves". 

Dobre kosmetyki do włosów