Kontynuacja "Seksu w Wielkim Mieście"?

O tym, że HBO zdecydowało się na kontynuację historii Carrie, Mirandy i Charlotte dowiedzieliśmy się już w marcu, zaledwie kilka miesięcy od premiery pierwszego sezonu. Opinie fanów serialu były podzielone, publiczność zarzucała produkcji niepotrzebną poprawność polityczną czy nawet "papkę propagandową". Dosyć sztywne dialogi przeplecione narzucaniem poglądów bohaterek wypadły na ekranie karykaturalnie. Część widzów nie mogła również pogodzić się z faktem, że z czwórki ukochanych bohaterek SATC w "And Just Like That" zobaczyliśmy tylko trzy. Serialowa Samatha, nie pojawiła się w kontynuacji pod pretekstem przeprowadzki do Londynu. W rzeczywistości wcielająca się w jej postać Kim Catrall, nie była zainteresowana dalszą współpracą z Jessicą Parker.

Wszystkie powyższe argumenty nie miały jednak znaczenia dla wiernych fanek serialu i pomimo niesmaku, jaki wywoływały poszczególne odcinki, serial okazał się sukcesem platformy. 

Kiedy zobaczymy drugi sezon "And Just Like That" ?

Niestety twórcy serialu nie wyznaczyli jeszcze konkretnej daty premiery drugiego sezonu. Możemy jednak spekulować o na podstawie pracy nad pierwszym sezonem. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się wiosną 2021, a pierwszy odcinek dostępny był na platformie HBO już w grudniu. Wnioskując z wpisu SJP, że prace nad serialem już trwają, premiery możemy spodziewać się wiosną 2023. 

Obsada serialu 

Producent serialu Michael Patrick King, otwarcie mówi, że na come back Samathy nie możemy liczyć. Głośne wypowiedzi Kim Cattrall, dotyczące niechęci w kierunku produkcji, zamknęły jej drogę powrotu. King podkreśla, że nie może się natomiast doczekać kontynuacji historii Che. Zdradza, że w drugim sezonie widz będzie mógł dokładnie zgłębić charakter nowej partnerki Mirandy.