Sarah Jessica Parker o związku z Robertem Downey Jr.

Byli razem w latach 1984- 1991. Nie był to ławy czas dla młodej aktorki. Pomimo prawdziwej miłości, która połączyła tę dwójkę Parker musiała mierzyć się z uzależnieniem od alkoholu swojego partnera. W rozmowie opublikowanej w tym tygodniu przez magazyn New Yorker, aktorka wyznałagw, że wielokrotnie czuła się "zła i zawstydzona", w związku z problemami Robertem Downey Jr.- "Ludzie wokół niego zachowywali się wobec mnie lekceważąco, ale zapewniłam mu stabilność i starałam się stworzyć stabilność, która pozwalała mu pojawić się na czas” – wyjaśniła 58-letnia aktorka. W rozmowie przyznała też, że jej związek z aktorem był „pełen przygód" , ale był bardzo ważną częścią jej życia.

Czytając rozmowę Sarah Jessiki Parker widać, że gwiazda darzy tę relację ogromnym sentymentem i zupełnie nie żałuje tego czasu. Był to jej pierwszy poważny związek po wyprowadzce z rodzinnego domu. Robert był też pierwszym mężczyzną, z którym zamieszkała Parker. Pomimo dobrych momentów, po 7 latach zmagań z nałogiem zdecydowała się odejść i jak wspomina był to dla niej bardzo trudny czas. „Poświęcałam dużo czasu, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku” – powiedziała w rozmowie z People- „Dlaczego jego serce bije tak szybko? Nie rób tylu pompek przed snem!”- wspomina aktorka.

Jak wspomina ten związek Robert Downey Jr.? „Dała mi dom i zrozumienie” – wspomina gwiazdor- „Próbowała mi pomóc. Byłem zakochany w Sarze Jessice... i najwyraźniej miłość nie wystarczyła”.