Kiedy w 2021 Andy MacDowell wystąpiła w siwych włosach na Festiwalu Filmowym w Cannes, przez kilka kolejnych dni międzynarodowe media nie pisały o niczym innym. Od tego czasu 65-latka  regularnie pojawia się na czerwonych dywanach w tym samym wydaniu, a każdy kolejne wyjście budzi coraz mniej i coraz mniejsze emocje. W końcu! Grono niekryjących się z naturalnym procesem siwienia fryzury sław zasiliła Salma Hayek.

Ageizm. Jeszcze młoda już za stara. "Moje nowe, o 20 lat młodsze koleżanki byłe przemiłe, ale nagle odkryłam, że mówią do mnie trochę jak do babci. Wolno, głośno, protekcjonalnie…">>

Salma Hayek dumnie pozuje w wyeksponowanych siwych włosach. Fani zachwyceni 

Meksykańska aktorka (lat 56) zamieściła w sieci serię trzech portretowych zdjęć ze srebrzystymi pasmami w okolicach skroni odgarniętymi przez designerskie okulary przeciwsłoneczne Gucci.

Fotografię opatrzyła żartobliwym komentarzem. 

„Oto wskazówka, jak zakryć siwe włosy bez ich farbowania. Nie noście okularów na włosach. Przynoszę mądrość”

Pod zdjęciem swój zachwyt wyraziło sporo gwiazd. Paris Hilton zostawiła emoji serduszka, Kathy Najimy znana z „Hocus Pocus” napisała „Piękny mózg, talent, mądrość”, a Carla Bruni dorzuciła „Taka piękna! Tak czy owak sexy”. Komplementów pojawiło się znacznie więcej. „Wspaniała!”, „Starzejesz się z wdziękiem” czy „Jesteś zjawiskowa. Do twarzy Ci z naturalnością” piszą fani. 

W ramach puenty zostawiamy trafnie podsumowujący wszystko komentarz jednej z (prawdopodobnie zbliżonej wiekiem) obserwatorek Meksykanki. Dziękuję Salmo, dzięki Tobie czuję się "widzialna".