Ma wiele świetnych ról na koncie, zawsze zachwyca na czerwonym dywanie i jest żoną François-Henri Pinault, właściciela takich luksusowych marek jak Balenciaga, Bottega Veneta, Gucci, Alexander McQueen czy Saint Laurent. Salma Hayek chętnie dzieli się kulisami swojego życia również na serwisach społecznościowych, a zwłaszcza na instagramie. Jeden z jej ostatnich postów zwrócił ogromną uwagę użytkowników tej platformy. Powód? Zdjęcie w bikini. 

Salma Hayek w kostiumie kąpielowym zachwyca fanów. "Chcę wyglądać tak jak ona" - piszą internautki

Jeszcze kilka lat temu za takie zdjęcie Salma Hayek dostałaby lawinę komentarzy w stylu "w tym wieku to już raczej nie wypada". Dziś jest wręcz odwrotnie. Choć aktorka ma już 56 lat może pochwalić się idealną sylwetką. I tak jak Paulina Porizkova, czy Gwyneth Paltrow lub Jennifer Aniston udowadnia, że w każdym wieku można czuć się świetnie, ale i tak wyglądać. To nie jest kwestia edycji zdjęcia - gwiazda kina od kilku dekad uważana jest za symbol seksu. Post o którym mowa zdobył ponad 2 miliony polubień (aktorkę śledzi ponad 23,6 mln osób) i przedstawia galerię zdjęć Meksykanki, która wychodzi właśnie z wody lub pozuje na jachcie. Zresztą zobaczcie sami:

Kilka dni później Salma opublikowała inne rozebrane zdjęcie, ale nie swoje. Tylko Channinga Tatuma, z którym grała w "Magic Mike: Ostatni taniec". Powód? 43 urodziny amerykańskiego aktora.

Salma Hayek aktualnie skończyła pracę nad filmem "Without Blood" (po pol. "Bez krwi"), którego reżyserią zajęła się jej inna sławna koleżanka po fachu, Angelina Jolie. To adaptacja książki autorstwa Alessandra Baricco, opowiadająca o krwawym morderstwie, do jakiego dochodzi w domu, gdzie mieszka 4-letnia dziewczynka. Kiedy jej ojciec i brat giną, bohaterka zostaje sama pozostawiona na pastwę losu. Hayek wcieli się w postać Niny, a w obsadzie znaleźli się również Demián Bichir,Juan Minujín. Data premiery nie jest jeszcze znana.