Rodzinne wakacje Salmy Hayek

Złota godzina, piasek i pluskanie się w morzu to scena, która aż prosi się o uwiecznienie. Te z nas, które musiały mozolnie tłumaczyć swojemu towarzyszowi podróży podstawy kompozycji i kadrowania, doskonale zdają sobie sprawę, że nawet najpiękniejsza sceneria nie uratuje zdjęcia zrobionego przez totalnego amatora.

Salma Hayek doskonale o tym wie. "Zawsze dobrze jest mieć fotografa w rodzinie" - napisała aktorka pod swoim najnowszym postem na Instagramie. Zdjęcie przedstawia Hayek stojącą na plaży ze nogami w wodzie, ubraną w czarne bikini na tle zachodzącego za nią słońca. Zasługi przypisała swojej córce - Valentinie Pinault.

Kim jest córka Salmy Hayek, Valentina Pinault?

W 2015 roku Hayek wyznała magazynowi PEOPLE, że przez pewien czas uważała, że bycie mamą nie wchodzi w grę ze względu na jej wiek. "Urodziłam dziecko tak późno. Myślałam, że nie będę w stanie, a to było dla mnie bardzo ważne" - wyjawiła Hayek. Aktorka miała 41 lat w chwili narodzin córki.

Hayek i ojciec Valentiny, francuski miliarder François-Henri Pinault, nawiązali romans w 2006 roku; ich córka urodziła się niecały rok później. W 2009 roku, w Walentynki, para związała się węzłem małżeńskim podczas ceremonii cywilnej w ratuszu w 6. dzielnicy Paryża, a następnie świętowała z przyjaciółmi i rodziną na wystawnym weselu w Wenecji, we Włoszech, w kwietniu tego samego roku. 2-letnia Valentina była wtedy dziewczynką od sypania kwiatów.

Valentina obchodziła swoje szesnaste urodziny we wrześniu 2023 roku. "Moje serce pęka z miłości, dumy i wdzięczności za dzień, w którym się urodziłaś" - napisała Hayek na Instagramie. "Nie przestawaj bezwstydnie świecić swoim pięknym światłem, moja kochana dziewczyno, nawet jeśli oślepia to głupców". 

Już dwa lata wcześniej, wieku zaledwie 14 lat, nastolatka pojawiła się na okładce Vogue Mexico u boku swojej mamy, ujawniając swoje kiełkujące zainteresowanie aktorstwem. W wywiadzie opowiedziała o swoich aspiracjach, mówiąc: "Chcę różnych rzeczy, ale prawie zawsze poruszam się między czterema, chciałabym być aktorką, a potem reżyserem, bo to ma sens w mojej głowie... Myślę też, że bycie reżyserem musi być trudniejsze, jeśli nie ma się doświadczenia po drugiej stronie ekranu, które mogłoby pomóc w reżyserowaniu".

Wygląda na to, że talent to cecha rodzinna. Valentina nie tylko pozuje przed kamerą; ma także smykałkę do uwieczniania chwil za obiektywem. W trakcie rozmowy z Vogue Mexico ujawniła swoje zamiłowanie do fotografii analogowej. "Robię zdjęcia moim przyjaciołom jednorazowymi aparatami", powiedziała w filmiku, dodając, że uczęszcza na zajęcia fotograficzne w szkole. "Bardzo lubię jej zdjęcia. Zawsze ma interesujący punkt widzenia" - dodała Hayek.