Kwiecień ugina się pod ciężarem trudnych wydarzeń astrologicznych. Dopiero zmierzyliśmy się z sezonem zaćmień, a już za chwilę nastąpi rzadka koniunkcja. Chodzi o spotkanie Jowisza i Urana 20 kwietnia 2024. Pracę z tą energią będziemy kontynuować aż do maja, doświadczając niesamowitych momentów. Jowisz ściera się z Uranem co 14 lat, lecz tym razem połączą się w znaku Byka. Oto rzadki tranzyt, który po raz ostatni wydarzył się w 1941 roku.

Jowisz i Uran łączą się na stopniu "Białego Gołębia"

Jowisz i Uran spotkają się w 21 stopniu Byka, w astrologii znanym jako "stopień białej gołębicy". Wskazuje on na ochronę i pozytywnego posłańca. Przypomina, że nasi przewodnicy duchowi oraz aniołowie zawsze się nami opiekują. Jowisz symbolizuje wzrost, obfitość, sukces i fortunę. Uważa się go za szczęśliwą planetę, która rzuca pozytywne światło na wszystko, co pojawi się na jego drodze. Pomaga skupić się na szerszej perspektywie. Z kolei Uran to planeta innowacji, zmian oraz przebudzenia. Dotyczy przyszłości. Rządzi kwestiami prowadzącymi do rewolucji, jak technologia czy postęp myślowy. Na poziomie osobistym Uran pomaga odzyskać poczucie wolności. Zachęca do łamania zasad i kierowania się swoją prawdą.

Ponieważ Jowisz jest planetą ekspansji, spotykając się z Uranem, powiększy jego cechy. Podczas tej koniunkcji połączymy się ze swoim najautentyczniejszym "ja". Puścimy przestarzałe sposoby myślenia, przez które nie mogliśmy się rozwinąć.

Koniunkcja Jowisza i Urana w Byku 2024

Spotkanie Jowisza i Urana w Byku zaprowadzi rewolucję w sferze finansów, rolnictwa i środowiska. W tych obszarach doświadczymy największych innowacji w skali globalnej. Od 20 kwietnia na świecie zaczną się wdrażać poważne zmiany. Efekty ów tranzytu będą odczuwalne przez kolejne lata. Na poziomie osobistym, Jowisz i Uran zachęcą nas do zmiany sposobu myślenia o sukcesie i życiowej obfitości. W kulturach zachodnich mamy tendencję do kojarzenia celu i sukcesu ze ścieżką kariery. Jednak ta idea powoli zaczyna się zmieniać. Choć praca odgrywa w życiu ogromną rolę, społeczna wartość, jaką jej nadajemy, zmieni się w trakcie spotkania Urana z Jowiszem. 

Uran zechce, żebyśmy uwolnili się od norm społecznych. Pora zacząć myśleć samodzielnie i podążać za swoim prawdziwym, autentycznym powołaniem. Ta planeta przypomina, że życie każdej jednostki jest niepowtarzalne. Nie musimy dopasowywać się do tego, co nakazuje nam społeczeństwo. Niezależność Urana w połączeniu z Jowiszem pomoże nam odkryć szczęście w powołaniu duszy. Uraniczne wpływy są zaskakujące i przynoszą nieoczekiwane wieści. Nasze umysły otworzą się na oścież. Spojrzymy na rzeczy ze świeżej perspektywy. 

Silna energia Urana jest powiązana z aktywnością sejsmiczną, więc możemy doświadczyć kolejnych trzęsień ziemi. 

Koniunkcja Jowisza z Uranem to kolejny katalizator zmian.