Eva Mendes i Ryan Gosling poznali się w 2011 roku na planie „Drugiego oblicza”. Zanim stanęli razem przed kamerą, on rozstał się z długoletnią dziewczyną Rachel McAdams i randkował z Olivią Wilde. Ona przez dziewięć lat była związana z producentem muzycznym Georgem Augusto. 31-letni wówczas gwiazdor i jego sześć lat starsza ekranowa partnerka stronili od wzniosłych deklaracji. Aż do czasu brzemiennej w skutki współpracy nie stanęli na ślubnym kobiercu ani nie zdecydowali się na założenie rodziny. Aktorka wyznawała nawet pogląd, że małżeństwo jest przestarzałym zwyczajem. „Uważam, że sformalizowane związki nie są niezbędne [...] Kiedyś miały wymiar religijny i uświęcony. Dziś to tylko kontrakt między dwoma osobami” – mówiła stanowczo. Wystarczyło kilka wspólnych scen, w których zagrali młodych rodziców starających się zapewnić dziecku godny byt, aby oboje zmienili zdanie.

Ryan Gosling nie myślał o dzieciach, dopóki nie spotkał Evy Mendes. Dziś wychowują razem dwie córki

Dziś Eva Mendes i Ryan Gosling wychowują dwie córki. Esmeralda przyszła na świat w 2014 roku. Młodsza Amada urodziła się dwa lata później. Ostatnio wyszło na jaw, że spełnieni rodzice podjęli decyzję o ślubie. Aktorka napomknęła o zmianie statusu cywilnego podczas występu w australijskim programie telewizyjnym. „Wszyscy są tutaj bardzo gościnni, jest tu także mój mąż Ryan i razem spędzamy cudowny czas” – powiedziała przed kamerami. Jeszcze dekadę temu żadne z nich nie spodziewało się, że sprawy przybiorą taki obrót. W najnowszym wywiadzie z GQ gwiazdor Barbie wrócił pamięcią do początków relacji z żoną. Postanowił także sprostować informację, jakiej przed laty udzielił dziennikarzowi magazynu.

„Kiedy zapytałeś mnie o Evę i dzieci, chyba odpowiedziałem, że nie myślałem o dzieciach, dopóki nie powiedziała mi, że jest w ciąży. To nie do końca prawda. Nie chciałem dzielić się zbyt wieloma szczegółami, ale nie chcę też wprowadzać w błąd” – powiedział Gosling. „Prawdą jest, że nie rozważałem posiadania potomstwa, zanim jej nie poznałem. Po tym jak ją spotkałem, zdałem sobie sprawę, że nie chciałem mieć dzieci bez niej”.

„W trakcie pracy nad »Drugim obliczem« były momenty, w których udawaliśmy rodzinę, a ja nie chciałem, żeby była to tylko fikcja. Uświadomiłem sobie, że byłbym szczęśliwy, wiodąc takie życie”.

Na podobne wyznanie zdobyła się też Eva Mendes w rozmowie z Women's Health. „[Bycie matką] było ostatnią rzeczą, o jakiej myślałam” – wyjawiła aktorka. „Potem zakochałam się w Ryanie. Wtedy myśl o dzieciach – jego dzieciach – nabrała dla mnie sensu”. Pozostaje powiedzieć – dobrana para!