Retrogradacja Chirona 2021 - kim jest Zraniony Uzdrowiciel?

Kolejny miesiąc, kolejna retrogradacja. Zdaje się, że lato 2021 nie daje nam żadnego wytchnienia. W tej chwili po osi zodiaku cofają się aż cztery planety. 15 lipca dołączy do nich Chiron, który w rzeczywistości jest asteroidą (określaną także jako kometa). W mitologii greckiej Chiron był mądrym centaurem udzielającym nauk wielkim bohaterom, takim jak Achilles i Peleus. Słynął ze swoich uzdrawiających mocy, lecz jak na ironię, nie potrafił wyleczyć samego siebie. Nazwano go więc "Zranionym Uzdrowicielem". Według starożytnej astrologii Chiron reprezentuje nasze najgłębsze rany. Są to ciosy, których gojenie się może potrwać nawet przez całe życie. 

Retrogradacja Chirona ujawnia rany, których nie możemy zaleczyć sami. Możliwe, że potrzebna jest nam pomoc z zewnątrz. 

Retrogradacja Chirona 2021 odbędzie się w ognistym znaku Barana. Dzięki niej zagłębimy się w swoje wnętrza, żeby naprawić stłumione problemy lub uczucia, z jakimi ciężko sobie poradzić. Uwaga, bo Chiron na wstecznym może przywołać stare historie, za którymi kryje się poczucie wstydu, bezsilność, frustracja lub osamotnienie. Nie będzie to jednak wywrotne tornado. Sami musimy dojrzeć do pozbycia się tej energii z naszych serc, aby w pełni się wyleczyć i kroczyć naprzód. Retrogradacje wywołują emocje mające dać nam wszystkim ważną lekcję. Słuchajmy uważnie i nie bójmy się polegać na tych, których kochamy. 

Wszystkie retrogradacje planet w lipcu 2021 >>

Retrogradacja Chirona - co przyniesie?

Tranzyt Chirona wskazuje na obszary życia wymagające duchowego uzdrowienia. Od 15 lipca do 15 grudnia będziemy otrzymywać cenne wskazówki, które rozpoczną w nas ten proces. W miarę jak Chiron będzie się cofać, Wszechświat spróbuje nakierować nas w kierunku zrozumienia bólu emocjonalnego. Pora objąć swoje uczucia, a następnie popracować nad ich uwolnieniem. Puścić dawne przekonania, negatywne myśli, czy toksyczne nawyki karmiące nasze cierpienie. Chiron, poza smutkiem, reprezentuje naszą wrodzoną zdolność samoleczenia. Dopiero po przeżyciu bolesnych doświadczeń zaczynamy rozumieć, jak pomagać innym ludziom, kiedy przechodzą przez podobne sytuacje. Stajemy się bardziej empatyczni i lepiej wczuwamy się w cudze role. 

Praca z energią Chirona polega na byciu zarówno pacjentem i lekarzem. 

Uspokajamy, że retrogradacja Chirona nie jest czymś, czego należy się bać. To jedna z "planet zewnętrznych", które nie wpływają na nas w drastyczny sposób. W przeciwieństwie do planet wewnętrznych, takich jak Merkury, Wenus i Mars, planety zewnętrzne poruszają się przez zodiak w zwolnionym tempie, powodując zmiany przez długi czas. Chociaż ich ruch wsteczny może nie być odczuwalny, po kilku miesiącach zauważymy, że dzięki nim przeszliśmy transformację. 

Retrogradacja Chirona - wpływ na znaki zodiaku

Chiron zajmuje się tematami związanymi z podświadomością. Swoją podróżą wstecz rozpoczyna głęboką terapię uzdrawiającą. Niektóre z naszych stłumionych emocji za chwilę mogą wypłynąć na powierzchnię, zmuszając nas do odczuwania smutku i przepracowania tego, co bolesne. Baran reprezentuje pewność siebie, pasję oraz rywalizację. Ten egocentryczny znak zodiaku w połączeniu z Chironem powoła nas do radzenia sobie z lękami hamującymi zdolność do walki o siebie. Dla osób urodzonych jako Baran, Rak, Waga czy Koziorożec ta retrogradacja będzie intensywniejsza. Jednak każdy znak zodiaku otrzyma zachętę do kierowania się prawdą i potrzebą wolności.

Czas od nowiu do pełni Księżyca - czego wtedy nie robić? >>