Wiele osób twierdzi, że podczas pełni księżyca ma problem ze snem, a sny są inne niż zazwyczaj. Czy i tym razem będzie podobnie? W kwietniu wypada niezwykła pełnia, a mianowicie "Różowy księżyc". Skąd ta nazwa? W internecie znajdziecie również nazwy "Pink Moon", czy "Flower Moon". Nie chodzi tu o żadne trendy instagramowe, czy marketingowe. Bywają lata, że księżyc naprawdę nabiera różowej barwy. Kiedy wypada różowy księżyc 2019?

Różowy księżyc 2019: poznaj datę pełni. Nie możecie tego przegapić!

Już setki lat temu północnoamerykańscy Indianie określali czas na podstawie pełni, nadając księżycowi dwanaście imion, tak jak dziś w kalendarzu mamy 12 miesięcy. Kwietniowa pełnia księżyca została nazwana przez nich "Różową", "Jajeczną", "Rybną" lub "Kiełkującą trawą". Ta pierwsza powstała na podstawie koloru kiełkujących w tym czasie roślin. Za to w Japonii świętuje się Sakurę, czyli kwitnące wiśnie.

Różowy księżyc wypadnie tym razem 19 kwietnia 2019 roku. Niestety nie spodziewajmy, się, że tej nocy naturalny satelita ziemi przeobrazi się w pastelowe ciało niebieskie. To raczej umowna nazwa. Choć bywają lata, kiedy księżyc przybiera kolor lekko różowy/czerwony/pomarańczowy. Wspomniani Indianie, a dokładnie Algonkinowie, inspirowali się odcieniem floss flower (po pol. żeniszek), który w tym miesiącu właśnie kiełkuje. Różowy księżyc ma również spore znaczenie dla religii chrześcijańskiej, to w pierwszą niedzielę po tej pełni obchodzona jest Wielkanoc, za to Żydzi rozpoczynają paschę (obchodzoną na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej). Niektórzy twierdzą, że różowy księżyc to znak odrodzenia i odnowienia