Równonoc jesienna odbędzie się na przełomie 22/23 września. To moment zrównania się nocy z dniem, w którym oficjalnie zamykamy rozdział lata i przewracamy stronę do jesieni. W powietrzu pojawi się nowa energia zachęcająca do zmiany, ewolucji oraz rozwoju w nowym kierunku. Staniemy się gotowi na transformację, jaka wkrótce ma zajść w naszych sercach. Już w starożytności traktowano zmianę pory roku jako święty moment przejścia. Wierzono, że wtedy zasłona między światem fizycznym i duchowym się przerzedza, a kosmos zsyła na ziemię wysokie wibracje. Nasi przodkowie Słowianie uważali, że przesilenie jesienne otwiera bramę do zaświatów. Miało umożliwiać kontakt z duszami zmarłych przodków. Nie bez powodu urządzano wtedy wiece i Dziady przy ogniskach. Natura silnie reaguje na równonoc, czego potwierdzenie znajdujemy na zewnątrz. Właśnie teraz spędzanie czasu na jej łonie może być niesamowicie uzdrawiające.

Równonoc jesienna - początek sezonu Wagi

Równonoc jesienna to w astrologii początek sezonu Wagi. Ten znak zodiaku symbolizuje harmonię. Z jego pomocą będziemy poszukiwać równowagi w duszy i osobistych relacjach. Czy podoba nam się to, kim jesteśmy między ludźmi? A może nie wszystkie przyjaźnie wydobywają z nas to, co najlepsze? Jeśli pewne osoby hamują nasz rozwój i rozdrapują stare rany, czas to zmienić. Nie warto tracić energii na tych, którzy zaburzają nasz wewnętrzny spokój. Pamiętajmy jednak, że każda relacja popycha nas do rozwoju. Napotkani ludzie są niczym zwierciadła ukazujące nam, kim jesteśmy i co powinniśmy w sobie zmienić na lepsze. 

Czy relacje, które aktualnie tworzymy, pomagają nam stworzyć życiową równowagę, czy może przeciągają naszą szalę w dół?

Słońce w znaku Wagi oświetli sfery życia, w których brakuje równości w dawaniu i otrzymywaniu. Nie pozwoli nam marnować energii na coś, co nie ma sensu na dłuższą metę. Waga pragnie, żeby życie każdej jednostki toczyło się na sprawiedliwych zasadach. 

Początek jesieni i nowy rok numerologiczny

Tuż po równonocy, wraz z wrześniowym nowiem 25 września rozpocznie się nowy rok numerologiczny. Numerologia, tak, jak astrologia, daje wgląd w przyszłość i ujawnia wszystkie prawdy na temat naszego życia. Dzięki niej można przewidzieć, jaki będzie rok 2023, który zacznie się już teraz, a nie w styczniu. Lata numerologiczne dzielą się na dziewięcioletnie cykle. W każdym z nich doświadczamy rzeczy związanych z liczbą rządzącą danym rokiem. Rok numerologiczny 2023 to wibracja liczby 7. W serwisie ELLE.pl już wkrótce pojawi się horoskop numerologiczny na kolejnych 12 miesięcy. Siódemka zwiastuje uduchowiony czas związany z odkrywaniem własnego powołania, osiąganiem celów, odnoszeniem sukcesów i poznawania siebie na głębszym poziomie.

Rytuał na równonoc - jak powitać jesień?

Równonoc to również czas powrotu do korzeni. Poświęć chwilę, aby połączyć się ze swoim ciałem, umysłem i duszą. W jaki sposób możesz zaprowadzić równowagę w tych trzech obszarach swojej istoty? Pracuj nad uwolnieniem swojej negatywności. Przesilenie pozwala z większą łatwością chłonąć lecznicze właściwości natury. Bez względu na to, co w tym czasie wydarzy się w twoim życiu, wyjdź na świeże powietrze. Dostrój się do zmian zachodzących w przyrodzie. Poczuj uziemienie przez kontakt z ziemią, korą drzewa lub jesiennym liściem. Pozwól włosom rozwiać się na wietrze i nakarm swoje oczy nową paletą barw. Wrześniowa równonoc niesie w sobie energię, która napełni twoją duszę spokojem. 

Horoskopy na jesień 2022: