Dokonała tego tworząc ponadczasową kolekcję biżuterii, udowadniając tym samym, że sztukę jubilerską i malarstwo łączy bardzo bliski związek. W obu przypadkach odwołują się do świata symboli, magii, zapisują emocje i myśl artysty. W kolekcji Botanica Magda Dąbrowska zainspirowała się zmysłowym malarstwem Henri Rousseau. Każdy element kolekcji bezpośrednio nawiązuje do magicznego "Snu" czy "Dżungli równikowej" - to bajkowe, ale jednocześnie bardzo dyskretne amulety.

W obrazach Henri Rousseau zachwyca charakterystyczny styl, prosta kreska, mistrzowski dobór kolorów, a przede wszystkim nastrój zbudowanym przez gęstą roślinność, tak doskonale przedstawioną, że prawie czuć jej słodki, odurzający zapach

Botanica

Efekt tej inspiracji? Tak samo zachwycający, jak u francuskiego mistrza sztuki naiwnej. Dominują proste formy urozmaicone żłobieniami, przypominającymi delikatne, rozwijające się liście. W kolekcji Botanica znajdziecie kolczyki koła z subtelnym, roślinnym detalem, małe kolczyki na sztyfcie, elegancką obrączkę i dziewczęcy pierścionek uzupełniony dyskretną cyrkonią, a także bransoletkę na łańcuszku i kaskadowy naszyjnik. Wszystkie elementy odkryjecie w naszej galerii, ale uwaga - bardzo łatwo o zachwyt! 

Kolekcja Botanica  jest dostępna w sprzedaży w Salonach YES oraz na YES.pl