Na początkowym etapie kariery nie wyróżniała się z tłumu. Zaróżowione policzki, opaski na włosy, dziewczęcy uśmiech — tak Rooney Mara prezentowała się na zdjęciach z pierwszych oficjalnych wyjść. Angaż w ekranizacji książkowego bestsellera potraktowała wyjątkowo poważnie. Przed rozpoczęciem zdjęć do amerykańskiej odsłony cyklu Millennium zdecydowała się na odważne cięcie włosów i prawdziwy piercing, między innymi w brwi i nosie.

Punkowy, niedbały i surowy styl bohaterki trafił nie tylko na wielki ekran, ale też… do salonów H&M. Sieciówka przygotowała dedykowaną kolekcję z okazji premiery filmu. Sama aktorka również przeniosła kilka elementów garderoby Lisbeth do codziennego życia. W jednym z wywiadów zaznaczyła, że „nie chciała stać się ikoną stylu”. Jednak specyficzne połączenie gotyckich inspiracji z lekkością baletnicy i barokowymi akcentami (skąpane w minimalistycznym sosie) zapewniło jej uznanie branży. I tak nieszczególnie zainteresowana światem mody aktorka trafiła na okładki największych magazynów, a w 2013 miała epizod jako współprowadząca Met Gali.

Rooney Mara – enigmatyczny styl aktorki

Od 2011 roku Rooney niestrudzenie operuje ograniczoną paletą barw. Na premierach i rozdaniach nagród prezentuje się w kreacjach w odcieniach czerni, bieli i czerwieni. Niekiedy decyduje się na odrobinę beżu, błękitu czy szarości. Brak urozmaicenia w tym zakresie rekompensuje sobie obfitością koronek, zmysłowych i półprzezroczystych detali. Jej kreacje obejmują zarówno proste skórzane sukienki, jak i wielowarstwowe spódnice ze strukturalnymi falbanami. 

Do tego dochodzą jasna karnacja, czarne włosy oraz wampirzy makijaż. Ciemna szminka i wyraziste brwi z pewnością należą do znaków rozpoznawczych aktorki z Nowego Jorku. Te drugie mogły zapewnić jej rolę w nadchodzącej biografii Audrey Hepburn. Warto dodać, że za spektakularną metamorfozą stoi Ryan Hastings. To właśnie stylista gwiazdy zachęcił ją do burtonowskiej estetyki, mocno zaczesanych włosów i burgundowej pomadki. 

Choć Rooney do zdjęć pozuje zwykle z poważną miną, to czasem pozwala sobie na odrobinę luzu. Pamiętacie Oscary 2020, kiedy aktorka miała na sobie czarne trampki? Więcej zdjęć jej zjawiskowych kreacji obejrzycie w naszej galerii!

 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.