Robert Pattinson i Suki Waterhouse podczas pokazu Dior

Do tej pory unikali fotoreporterów jak ognia, skąpili informacji mediom i chronili swój związek przed światem showbiznesu. Po czterech latach związku wreszcie postanowili po raz pierwszy pokazać się publicznie. Okazją do tego był zorganizowany w Gizie pokaz mody męskiej Dior, który przyciągnął do Egiptu światową śmietankę towarzyską. Para tym razem nie była szczególnie dyskretna - Robert Pattinson i Suki Waterhouse okazywali sobie czułość, nawet siedząc w pierwszym rzędzie. On trzymał ją za rękę, ona promiennie się uśmiechała a chemia między tą dwójką rozsiała się viralowo w mediach społecznościowych. 

Nie da się ukryć, że Robert i Suki są dziś jedną z najbardziej stylowych par. Na pokazie Diora jego zobaczyliśmy w kremowym garniturze domu mody i miękkim kawowym golfie. Ona wybrała zaś połyskującą warstwową sukienkę złożoną ze slip dress i szlachetnej przezroczystej tuniki. Suki oprawiła całość klasycznym makijażem, w którym dominowała ognistoczerwona pomadka. 

Robert Pattinson i Suki Waterhouse - historia związku

Aktor w 2017 roku spotykał się jeszcze z FKA Twigs. Pierwsze plotki o relacji Roberta Pattinsona i Suki Waterhouse pojawiły się zaś latem 2018 roku, gdy widziano ich razem w Londynie. Potem nastał czas pandemii, który para rzekomo spędzała już razem. Źródła portali takich jak US Weekly i E! News donosiły, że już wtedy poważnie rozmawiali o wspólnej przyszłości. Podobno rozmowy dotyczyć miały także zaręczyn, ale oboje nie chcieli ich przyspieszać. Zdecydowali się też na wyjątkowo konsekwentną dyskrecję.

"Jeśli wpuścisz ludzi do swojego związku, to od razu umniejsza miłości. Pytania osób z zewnątrz o mój związek odbieram jako niegrzeczne. Nie rozumiem też, jak można jednocześnie spacerować, trzymając się za rękę i być fotografowanym przez setki osób. Ta granica, kiedy robisz to w prawdziwym życiu, a zaczynasz grać przed obiektywami szybko się zaciera i prowadzi do jakiegoś obłędu " - mówił Robert Pattinson w wywiadzie dla The Sunday Times w 2019 roku. 

Najwyraźniej po czterech latach związku para nie widzi już w tym zagrożenia. Zanim jednak Robert i Suki oficjalnie zadebiutowali w Gizie, widziano ich w publicznych sytuacjach nie raz, ale nigdy razem. Tak było między innymi podczas Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie oboje byli widziani na czerwonym dywanie, ale nie spędzali czasu razem. Każde poświęciło swój czas swoim indywidualnym projektom, które wtedy promowali. 

Oczywiście w ciągu tych kilku lat wiele tropów potwierdzało związek Roberta Pattinsona i Suki Waterhouse. Robiła to także sama Suki, publikując co jakiś czas posty na Instagramie (na jednym było nawet widać zdjęcie pary w ramce). 

Suki Waterhouse / Instagram Suki Waterhouse

Także Robert w końcu przestał milczeć na temat związku, choć wciąż nie wymieniał nazwiska swojej partnerki. Na początku 2022 roku, promując film „The Batman”, w którym zagrał główną rolę, zdradził co nieco na temat swojej relacji podczas rozmowy z magazynem GQ. Była to delikatna dygresja na temat życiowej sytuacji. Robert wspominał, jak jego dziewczyna ucięła sobie pogawędkę z hydraulikiem, który okazał się fanem serii o Batmanie. Podobno zdradziła mu rzeczy o filmie, których nie powinna była mówić. Tą  dziewczyną okazała się właśnie Suki.

Robert Pattinson i Suki Waterhouse - pierścionek zaręczynowy / Getty Images

Czy Robert Pattinson i Suki Waterhouse są zaręczeni? O tym świadczyłby pierścionek, który był widziany na dłoni modelki podczas imprezy Diora w Paryżu, na której pojawił się także Robert. Suki nie założyła go wprawdzie publicznie ponownie, ani para nie potwierdziła niczego w tym temacie, a jednak fani są niemal pewni, że zaręczyny musiały już mieć miejsce. W każdym razie agencje zdjęciowe roją się od zdjęć paparazzi tej pary, a Robert i Suki spędzili już razem wiele urodzin, Świąt i wakacji. Czy pierwsze oficjalne wyjście na pokaz domu mody Dior coś zmienia? Pozostaje nam tylko czekać i obserwować.