Ciąża to ten moment w życiu, który wiele kobiet pragnie szczególnie upamiętnić. Wśród nich są gwiazdy, których nagie sesje ciążowe mocno przyczyniły się do popularyzacji tego typu zdjęć i pomogły w zerwaniu tabu otaczającego kobiece ciało. Jako pierwsza na ten krok zdecydowała się Demi Moore - jej pamiętna okładka "Vanity Fair" z 1991 roku autorstwa Annie Leibovitz na zawsze odmieniła show-biznes. W kolejnych lat można było obserwować wysyp podobnych sesji - naga, ciężarna Cindy Crawford na okładce W Magazine z 1999 roku, Britney Spears na zdjęciach dla Harper's Bazaar z 2006, Claudia Schiffer pozująca w 2010 roku w 9 miesiącu ciąży dla Vogue Germany... Dziś podobny widok nikogo nie szokuje, a gwiazdy zamiast na okładkach magazynów, same publikują ciążowe fotografie w swoich mediach społecznościowych. Wczoraj zdecydowała się na to Rihanna.

Rihanna publikuje galerię zdjęć z jej pierwszej ciąży

W piątek na instagramowym profilu wokalistki pojawiła się seria fotografii, która przedstawia Rihannę w zaawansowanej ciąży, niemającą na sobie niczego poza biżuterią i szpilkami. Klimat fotografii jest niezwykle intymny i sensualny. Fotograf (którego imienia nie zdradziła piosenkarka) starał się ukazać Rihannę niejako z ukrycia, co pomogło nadać zdjęciom naturalny, niewymuszony charakter. Riri na każdym ujęciu zakrywa piersi dłońmi, a jej twarz znajduje się częściowo w cieniu lub jest zakryta włosami. "W hołdzie dla mojej pierwszej ciąży" - podpisała sesję Rihanna. "Dziecko RZA... było tu we mnie nie mając pojęcia, jak zwariowana jest jego mama i jakiej obsesji dostanie na jego punkcie" - dodała.

Post doczekał się do tej pory ponad 12 milionów like'ów i niemal 78 tysięcy komentarzy. Wśród nich pojawiło się wiele pochwał i zachwytów. "Jesteś wspaniała @badgalriri. Twoje światło rozjaśniało tyle serc w ostatnich latach, cudownie jest widzieć się szczęśliwą. Zasługujesz na to, kocham cię" - brzmi jedna z częściej plusowanych wypowiedzi pod ciążową sesją. 

Przypomnijmy, że obecnie Rihanna i jej partner ASAP Rocky spodziewają się drugiego dziecka. Para nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej ciąży - wiemy jedynie, że kolejny potomek artystów przyjdzie na świat jeszcze w tym roku. Zarówno płeć, jak i imię dziecka, rodzice zdradzą najprawdopodobniej już po jego urodzinach.