Rihanna budzi powszechne zainteresowanie od 2005 roku. Właśnie wtedy – na fali plotek o romansie z Jayem-Z sfabrykowanych przez wytwórnię – stacje radiowe opanował singiel „Pon De Replay”. Ostatni studyjny album wydała co prawda siedem lat temu, ale przerwa od muzyki nie oznaczała próżnowania. Barbadoska próbowała sił na wielkim ekranie, założyła odnoszącą sukcesy markę beauty i zajęła się organizacją bieliźnianych pokazów mody. W międzyczasie ułożyła sobie życie prywatne u boku A$AP Rocky'ego. Gdy wydało się, że zakochani spodziewają się pierwszego dziecka, wskaźniki popularności artystki tylko poszybowały w górę. Rihanna z wprawą przykuwała uwagę odważnymi strojami, które na pierwszym planie stawiały coraz wyraźniejsze krągłości. Potem chętnie chwaliła się uroczymi zdjęciami synka w mediach społecznościowych, a drugą ciążę ogłosiła w prawdziwie spektakularny sposób – na platformie „lewitującej” nad murawą stadionu w trakcie Super Bowl Halftime Show. Jedną rzecz zachowała jednak dla siebie. Miesiącami nie zdradzała światu imienia potomka.

Rihanna i A$AP Rocky nadali synowi oryginalne imię. To hołd dla znanego rapera

Oporni Rihanna i A$AP Rocky zostali „wyręczeni” przez brytyjski tabloid Daily Mail. Redakcja gazety dotarła do aktu urodzenia chłopca. Tym samym dowiedzieliśmy się, że dziecko nosi nietypowe imię RZA. Jedni przecierali oczy ze zdziwienia i pisali o „przypadkowym wybieraniu płytek z literkami ze Scrabbli”, inni – dobrze zaznajomieni z historią hip-hopu – natychmiast bronili decyzji idoli. RZA jest bowiem pseudonimem legendarnego rapera, producenta muzycznego, aktora i autora książek. Robert Fitzgerald Diggs, bo tak naprawdę nazywa się artysta, jest także założycielem formacji Wu-Tang Clan i grupy Gravediggaz. Drugie imię to z kolei Athelston. Chłopiec otrzymał je po ojcu, którego pełne imię i nazwisko brzmą Rakim Athelaston Mayers. 

Okazuje się, że Rihanna już wcześniej dawała dociekliwym fanom wskazówki odnośnie do imienia. Gwiazda wielokrotnie widywana była w ubraniach z wizerunkami członków Wu-Tang Clan. Mimo to internautów nie udało się rozwikłać zagadki. Niedawno spekulowali, że dziecko ma na imię Noah. Pozostaje pytanie, jak poprawnie wymówić oryginalne imię. Jeśli rodzice RZA trzymają się oryginalnej wersji, do ich syna należy zwracać się „Rizza”. I wszystko jasne!