Retrogradacje planet we wrześniu 2021

Retrogradacje planet są okazją do przepracowania spraw związanych z przeszłością. W ich trakcie coś może się domagać ponownego otwarcia i zamknięcia raz na zawsze. Złość, frustracja czy niemoc wobec pojawiających się zmian, to częste odczucia wywołane przez "cofające się" ciała niebieskie. Co nas nie zabije, na pewno nas wzmocni. Weź głęboki oddech, bo wrzesień 2021 szykuje rekordową ilość retrogradacji. Czego się spodziewać? Niestety, w tym miesiącu w ruchu wstecznym znajdzie się aż 7 planet. Na szczęście większość z nich to tzw. planety zewnętrzne, które rozkładają w czasie trudne wydarzenia. Wpływają na nas w łagodny sposób, w przeciwieństwie do Merkurego. Niebiański władca komunikacji przysporzy nam trudności i to już niebawem. 

Retrogradacja Plutona (od 27.04 do 06.10)

Gdy Pluton, planeta śmierci i odrodzenia, cofa się wstecz po osi zodiaku, rozpoczyna się dla nas czas wewnętrznej transformacji. Od kwietnia do października zostajemy zachęceni do powolnego puszczania czegoś starego, aby zrobić miejsce na nowe. Pluton rządzi również kontrolą, manipulacją oraz mroczną stroną osobowości człowieka. Kiedy stacjonuje w retrogradacji, te sfery zostają podkreślone. Dochodzi w nich do metamorfozy - uwolnienia, dorośnięcia i stania się lepszą wersją siebie. 

Retrogradacja Plutona - wpływ na każdy znak zodiaku >>

Retrogradacja Saturna (od 23.05 do 10.10)

Saturn emanuje poważną energią, która sprawia, że powietrze staje się gęste. Jako planeta dyscypliny, wymaga od nas odpowiedzialności, pracy nad sobą i dojrzałości. Jednak gdy znajduje się w retrogradacji, poluźnia swoje sztywne zasady. Robi sobie przerwę od rygorystycznego poprawiania naszych ziemskich żyć. Retrogradacja Saturna jest korzystna - pomaga przemyśleć wysiłki w pracy i stać się bardziej niezależnym od innych. 

Retrogradacja Saturna - co przyniesie "władca karmy"? >>

Retrogradacja Jowisza (od 20.06 do 18.10)

Jowisz to planeta ekspansji, przygody, mądrości i spontaniczności. Osoby, którymi rządzi na wykresie urodzenia, są uważane za szczęściarzy. Ta planeta powiększa wszystko, czego się dotknie. Tylko retrogradacja może oswoić jej dzikość oraz ekstrawagancję. Zjawisko zachęca nas do wewnętrznego wzrostu. Otrzymujemy od losu cztery miesiące na rozwijanie swojej duchowej strony. 

Retrogradacja Jowisza - czeka nas dużo szczęścia >> 

Retrogradacja Neptuna (od 25.06 do 1.12)

Nie ma bardziej marzycielskiej planety niż Neptun. Mitologiczny władca oceanu, jako ciało niebieskie rządzi wyobraźnią, intuicją, podświadomością i zdolnością do przekraczania ziemskich granic. Jednak lepiej nie wierzyć we wszystko, co oferuje. Neptun bywa dezorientujący. Sprawia, że życie, które przed sobą widzimy, to tylko iluzja. Na szczęście, podczas retrogradacji jego energia działa na odwrót. Fałszywe scenariusze zostają rozproszone, a my otrzymujemy głębsze poczucie jasności wobec otaczającej nas prawdy.

Retrogradacja Neptuna - z czym się wiąże? 

Retrogradacja Chirona (od 15.07 do 19.12)

Chiron to planeta (technicznie asteroida) reprezentująca naszą wrażliwość i poczucie bezpieczeństwa. Ujawnia najboleśniejsze rany, po to, żeby wskazać nam sposób ich leczenia. Kiedy znajduje się w retrogradacji, zachęca do zagłębienia się w swoje serce. Pora zmierzyć się z emocjami, które wcześniej ignorowaliśmy. Ta retrogradacja może być niesamowicie uzdrawiającym doświadczeniem.

Retrogradacja Chirona - jak wpływa na duszę? >>

Retrogradacja Urana (od 19.08 do 18.01.2022)

Uran to planeta nagłych wydarzeń, indywidualności i odmiennego sposobu myślenia. Rzuca nam pod nogi błyskawice zmian w najmniej oczekiwanym momencie. Jednakże, gdy znajduje się w retrogradacji, jego niestabilność zostaje stonowana. Retrogradacja Urana zachęca do wewnętrznej metamorfozy, kiedy zdobędziemy się na odwagę. Kolejne miesiące będą sprzyjać dążeniom do stania się najprawdziwszą wersją siebie. W ostatecznym rozrachunku ta retrogradacja polega na uczeniu się samodzielności.

Retrogradacja Urana w Byku - co przyniesie? >>

Retrogradacja Merkurego (od 27.09 do 18.10)

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, na które trochę ponarzekamy. Kiedy planeta komunikacji, logiki i transportu zacznie się cofać, każda sprawa napotka utrudnienie. Będziemy mieć tendencję do mówienia niewłaściwych rzeczy w niewłaściwym czasie. Zapomnimy o ważnych datach lub nagle dostaniemy wiadomość od eks. Przewidziane są również opóźnienia i awarie technologiczne. Ostatecznie, retrogradacja Merkurego nie jest dobrym momentem na rozpoczęcie nowych rzeczy, czy nawet zawarcie małżeństwa. Jest to jednak okazja sprzyjająca powrotom do niedokończonych projektów.