Retrogradacja Plutona w Koziorożcu 2021

Retrogradacje planet wzbudzają emocje, ale świadome podejście do tych zjawisk pozwala przekształcić je w pozytywną zmianę na rzecz naszego duchowego wzrostu. Tak jest w przypadku retrogradacji Plutona, planety zniszczenia i transformacji. Jego ruch wsteczny potrwa kilka miesięcy, od 27 kwietnia aż do 6 października. Pluton cofa się na swojej osi w Koziorożcu - solidnym znaku ziemi reprezentującym te same cnoty.

Retrogradacja Plutona to nie to samo, co retrogradacja Merkurego, ale też w dużym stopniu wpływa na nasze życie. 

Po okresie ciemności zawsze nastaje światłość. Na tym właśnie w uproszczeniu polega zjawisko retrogradacji. Bezlitosny i tajemniczy Pluton pomoże nam odzyskać moc, po drodze prowokując metamorfozę w najważniejszych obszarach naszego życia. Wszystko, z czym się zetknie, musi doświadczyć katharsis. Chociaż myśl o oczyszczeniu przestrzeni z rzeczy i ludzi, którzy już nie służą naszemu dobru, instynktownie budzi strach, Pluton przypomina, że bez zmiany nie realizujemy swojego przeznaczenia. W astrologii nazywany "władcą podziemia" lub "żniwiarzem" ta złowieszcza planeta wykracza daleko poza naszą wyobraźnię. Rządzi sferami związanymi ze śmiercią, karmą, seksem, tabu, transformacją i tym, co kryje się głęboko pod powierzchnią. Nie można mieć przed nim żadnych tajemnic. Współpracujący z Plutonem Koziorożec pomaga mu zdemaskować nieuczciwe sytuacje. Nadużycie władzy nie będzie tolerowane pod wpływem tego przełomowego zjawiska. Pora odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W jakich sferach Pluton dotknie każdy znak zodiaku?

Retrogradacja Plutona - jak wpłynie na każdy znak?

Baran: ewoluujesz w karierze

Czy jesteś gotowa, aby świat dowiedział się o twoich największych talentach? Retrogradacja Plutona pomoże Baranom odbudować autorytet i poczuć w sobie boską misję do działania. Spodziewaj się metamorfozy w kwestiach związanych z karierą, tradycjami oraz budowaniem przyszłości. Możliwe, że bardziej się gdzieś zakorzenisz. 

Byk: zmienisz punktu widzenia

Pluton na wstecznym otworzy ci oczy. Nagle się okaże, że dobrze znane rzeczy i osoby nie są tym, czym się tobie wydają. W końcu zmienisz zdanie. Ta retrogradacja zachodzi w twoim dziewiątym domu wiary, dlatego przejdziesz metamorfozę w kwestiach związanych z poglądami na świat.

Bliźnięta: naprawisz swoje więzi

Wszystko, co dotyczy współpracy oraz związków, za chwilę zostanie ponownie ocenione. Otrzymasz wyzwanie, żeby stworzyć zdrową relację z pieniędzmi i władzą innych ludzi. Pod wpływem Plutona musisz zrównoważyć wymianę sił, która zachodzi w twoim życiu codziennym. 

Rak: uwolnisz się 

W retrogradacji Plutona twoje relacje albo się pogłębią, albo całkowicie się rozpadną. Chociaż to ostatnia rzecz, którą chcesz usłyszeć, te pożegnania sprawią, że staniesz się szczęśliwsza. Związek, który nie działa, pociąga cię za sobą w dół. Pluton na wstecznym pojawia się tu po to, żeby pomóc ci zmierzyć się z kimś jeden na jednego.

Różowy Księżyc - duchowe znaczenie pełni w tym tygodniu >>