Retrogradacje planet wywołują spore zamieszanie w świecie ludzi. W czasie ich trwania narzekamy na złośliwość rzeczy martwych i mamy tendencję do popełniania błędów, za które przyjdzie nam płacić w przyszłości. Kiedy Merkury pozornie się cofa, napotykamy opóźnienia w podróży, mówimy gorzką prawdę pod wpływem emocji lub podpisujemy niekorzystne umowy.  Z kolei pod wpływem retrogradacji Wenus, nagle odnawiamy kontakt z eks-partnerem. To tylko kilka przykładów zwrotów akcji, które dzieją się, gdy planety są na wstecznym. Dlatego, jeśli chcesz coś zaplanować, upewnij się, jakie planety aktualnie przechodzą ów cykl. 

Retrogradacja planety - co oznacza?

Zanim zaczniesz panikować, dowiedz się, co właściwie oznacza termin retrogradacja. W astrologii to zjawisko ma miejsce, gdy planeta zwalnia podczas swojej zodiakalnej podróży i ostatecznie zaczyna poruszać się w tył. Nie cofa się dosłownie, lecz tak to wygląda z perspektywy życia na Ziemi. Podczas retrogradacji dana planeta funkcjonuje w inny sposób niż dotychczas. Jej energia może zostać odwrócona i skierowana do wewnątrz, nie na zewnątrz.

Planety w retrogradacji powodują, że powtarzamy sytuacje z przeszłości.

Nie wszystkie retrogradacje są sobie równe. Na przykład, jeśli zewnętrzna planeta (Saturn, Jowisz, Pluton, Uran itp.) znajduje się w retrogradacji, możesz nawet tego nie poczuć. Dzieje się tak, ponieważ te planety spędzają znaczną część roku "na wstecznym", pozostawiając na nas swój ślad dopiero po upływie dłuższego czasu. Jeśli jednak "retrograduje" jakaś wewnętrzna planeta (Merkury, Wenus, Mars itp.), istnieje duża szansa, że za chwilę ziemia osunie nam się pod nogami. Te planety wpływają na życie osobiste i w krótkim czasie mogą przynieść problemy.

Ile planet odbywa retrogradację w marcu 2021?

Nareszcie możemy odetchnąć z ulgą. W marcu 2021 nie będzie żadnej retrogradacji. To ważna informacja, ponieważ brak planet w ruchu wstecznym jest niesłychanie rzadkim zjawiskiem. Najczęściej zdarza się, że jedna planeta wykonuje swój pozorny ruch do tyłu. Warto wykorzystać kolejne tygodnie na rozpoczęcie nowych projektów, dokonanie postępu w aktualnych sprawach oraz planowanie daleko naprzód. 

Jakie zjawiska astrologiczne czekają nas w marcu 2021?

Mars, planeta odwagi i pewności siebie,  3 marca wzejdzie w kreatywnych Bliźniętach. Ten aspekt da nam moc do rozpoczęcia nowych projektów. Upewnijmy się tylko, że je dokończymy, ponieważ Bliźniaki szybko się rozpraszają.

Słońce i Neptun, planeta duchowości, połączą się w Rybach 10 marca. Tym samym obudzą w nas potrzebę ekspresji artystycznej. Warto zanurzyć się głęboko w sztukę, film, muzykę oraz poezję, aby napełnić swoje serce inspiracją. Należy jednak pozostać uziemionym, ponieważ ten aspekt ma tendencję do przysłaniania codziennych problemów. 

Gdy 20 marca słońce wejdzie do ambitnego Barana, otrzymamy motywację do stoczenia bitwy i walczenia o to, co ważne. Pamiętajmy, żeby nie zniechęcać się porażką. Zamiast tego wstańmy, by spróbować ponownie. Kiedy Mars, władca planetarny Barana, utworzy trygon z dzielnym Saturnem 21 marca, Wszechświat obdarzy nas wytrzymałością. 

Horoskop na początek marca 2021 >>