Planety w retrogradacji 2021 - maj

Retrogradacja to poważna sprawa, chociaż tego zjawiska nie widać gołym okiem. Planeta pozornie poruszająca się wstecz zmienia swoją dynamikę, a jej energia zostaje odwrócona. W efekcie my, mieszkańcy Ziemi, napotykamy różne przeszkody, które są dla nas cenną, astrologiczną lekcją. Retrogradacyjna podróż do przeszłości może być głęboko pouczająca. Chociaż w jej trakcie gubimy swój kierunek, zawsze znajdujemy drogę powrotną. Niekiedy przechodzimy taką przemianę, że po zakończeniu retrogradacji jesteśmy uzdrowieni i silniejsi niż dotychczas. 

Astrologiczna retrogradacja to pozorny ruch wsteczny planety. Ciała niebieskie poruszają się do tyłu tylko z perspektywy życia na Ziemi.

Ruch wsteczny zachodzi, gdy planeta zaczyna cofać się po swojej osi w zodiaku. Nie robi tego w sposób dosłowny, jednak tak to wygląda z perspektywy Ziemi. Ta perspektywa liczy się w astrologii, ponieważ Ziemia jest traktowana jako centrum i punkt odniesienia tej nauki. Masz za sobą świadomie przeżytą retrogradację Merkurego? W takim razie wiesz, że to zjawisko w dużym stopniu oddziałuje na nasze życie. Na szczęście nie wszystkie planety w ruchu wstecznym powodują tyle samo samo szkód. Niektóre z nich przynoszą oświecenie niezbędne do dokonywania poważnych zmian. Przykładowo, retrogradacja Wenus może wywołać konflikty w miłości. Tym samym demaskuje fałsz w związku i wyznacza dalszy kierunek relacji. Tylko prawda może nas wyzwolić z sideł kłamstwa, o czym przekonują zjawiska retrogradacji. 

Retrogradacje planet w maju - kalendarz

Po miesiącach spokoju w maju 2021 dojdzie do trzech retrogradacji planet. Jedną z nich jest retrogradacja Plutona w Koziorożcu rozpoczęta 27 kwietnia. Pluton to planeta władająca Skorpionem. Tak samo, jak jego podopieczny znak, symbolizuje zniszczenie i przemianę. Z całą pewnością wywoła stopniową transformację w życiu każdego z nas. Pluton porusza kwestie związane z brakiem sprawiedliwości. Zachęca do przeciwstawienia się swoim prześladowcom. Może chodzić zarówno o sprawy państwowe, jak i nasze prywatne relacje. Coś nagle wymknie się spod kontroli tym, którzy sądzili, że mają władzę. To zjawisko potrwa do 6 października, więc owe zmiany rozciągną się w czasie. Przełom związany z cofającym się Plutonem stopniowo wpływa na nasz duchowy wzrost. 

Pluton w Koziorożcu zaprowadzi ważną zmianę na korzyść naszego rozwoju wewnętrznego. 

Kolejnym kosmicznym wydarzeniem w maju będzie retrogradacja Saturna w Wodniku 23 maja. Podobnie jak Pluton, Saturn jest planetą zewnętrzną, co oznacza, że ​​jego retrogradacja bywa łagodniejsza niż w przypadku Merkurego. Też ją odczujemy, ale w mniejszym stopniu. Spowodowane nią sytuacje staną się tłem dla przyszłych wydarzeń. Saturn reprezentuje ciężką pracę, zaangażowanie i wynagrodzenie. Kiedy znajduje się w ruchu wstecznym, nakłania do refleksji nad karierą, etyką pracy oraz podejmowaniem dorosłych decyzji. Zjawisko potrwa do 10 października, dając nam dużo czasu do namysłu.

Saturn w ruchu wstecznym i znaku Wodnika przywoła trudne sytuacje, dzięki którym odrobimy cenną lekcję.

Wisienką na torcie będzie retrogradacja Merkurego 29 maja, na którą nikt nie czeka z utęsknieniem. Zajdzie w znaku Bliźniąt, podopiecznych tej planety, co tylko wzmocni intensywność zjawiska. Merkury to planeta komunikacji. Z tego powodu, jego ruch wsteczny zamiast łączności, przynosi zakłócenia. Może wywołać frustrację i problemy z poprawnym wyrażaniem emocji. Sprawić, że łatwo wdamy się w konflikty pod wpływem gorszego nastroju. Merkury na wstecznym przywołuje duchy przeszłości - nagle odzywa się do nas eks lub zapomniany członek rodziny, aby naprawić (lub pogorszyć) dawne sprawy. Ponownie musimy przepracować dany problem.

Merkury w Bliźniętach wywoła kosmiczne nieporozumienia.

W tym roku czekają nas jeszcze dwie retrogradacje Merkurego:

29 maja - 22 czerwca: cień przed retrogradacją zaczyna się 14 maja, cień po retrogradacji kończy się 7 lipca.

27 września - 18 października: cień przed retrogradacją zaczyna się 6 września, cień po retrogradacji kończy się 2 listopada.

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu 2021 >>