Retrogradacje planet w lipcu 2021

Chociaż w tym miesiącu będziemy wolne od negatywnych wpływów Merkurego, czeka nas pięć retrogradacji planet związanych z istotnymi sferami życia. W astrologii pozorny ruch wsteczny ciał niebieskich wywołuje niepokój. Na szczęście przeżyłyśmy go wielokrotnie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Skoro już jesteśmy świadome tego, jak zmiany w kosmosie wpływają na nasz los, warto poznać znaczenie zjawisk zachodzących w lipcu 2021.

Astrologiczna retrogradacja to pozorny ruch wsteczny planety. W tym czasie należy otoczyć się troską i być otwartym na nadchodzące zmiany. 

Pamiętajmy, że nie wszystkie retrogradacje działają na nas z jednakową siłą. Czasami możemy nawet nie poczuć, że planeta cofa się po osi zodiaku. Wpływ retrogradacji na każdą jednostkę to kombinacja kilku czynników: znaku zodiaku, domu astrologicznego oraz tego, czy planeta jest zewnętrzna czy wewnętrzna. Najsilniej odczuwamy tę ostatnią, do której należy Merkury, Wenus i Mars. Ciała niebieskie wibrujące do wewnątrz oddziałują na nasze życie bezpośrednio, wywołując drastyczne zmiany. Kiedy mamy do czynienia z planetą zewnętrzną, jak Jowisz, Saturn lub Neptun, istnieje szansa, że ​​nawet nie poczujemy jej retrogradacji. Planety wibrujące na zewnątrz są w ruchu wstecznym przez prawie pół roku i wpływają na nas bardzo stopniowo. Dobra wiadomość jest taka, że w lipcu cofają się tylko planety zewnętrzne. 

Retrogradacja Jowisza

(od 20 czerwca do 18 października)

Jowisz to planeta, która się wyróżnia. Jest nie tylko największym ciałem niebieskim w naszym Układzie Słonecznym, ale też rządzi śmiałością, wzrostem, spontanicznością i przygodą. Cokolwiek dotknie, nieuchronnie staje się większe. Jednakże, kiedy Jowisz jest w retrogradacji, jego optymizm czy żywiołowość napotykają pewne przeszkody. Wibracja zjawiska prosi nas o to, abyśmy powstrzymali się od sytuacji podnoszących adrenalinę. Wraca do spraw sprzed 12 lat, które czekają na ponowne rozwiązanie. Może zachęcać, by rozpocząć studia lub odświeżyć pasje porzucone w przeszłości. Zmienia teraźniejsze przekonania i pogłębia duchowość. To aspekt, który wprowadza nasze "ja" na właściwą ścieżkę rozwoju.

Retrogradacja Jowisza - znaczenie szczegółowe >>

Retrogradacja Saturna

(23 maja do 10 października)

Saturn to planeta, która ustanawia prawa. Nic dziwnego, że jest znana jako Władca Karmy czy Surowy Ojciec Zodiaku. Zachęca do budowania dyscypliny i przejmowania większej odpowiedzialności. Kiedy znajduje się w ruchu wstecznym, zwalnia, a jej nacisk słabnie. W tym czasie możemy otrzymać wyzwania przybliżające nas do naszych marzeń. Będzie nam łatwiej pokonać granice lub uwolnić się od czyjegoś przewodnictwa. Retrogradacja Saturna dokłada wszelkich starań, abyśmy osiągnęły pożądaną niezależność. 

Retrogradacja Saturna - jakie przyniesie wyzwania? >>

Retrogradacja Neptuna

(25 czerwca do 1 grudnia)

Neptun to planeta snów, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pomaga nam połączyć się z wyobraźnią i umiejętnie korzystać z kreatywności. Jednak jej ruch wsteczny może wywołać urojenia oraz zdezorientowanie. Wraz z postępującą retrogradacją Neptuna, z trudem odgadniemy cudze intencje. Możemy widzieć kogoś przez różowe okulary i nie dostrzegać jego fałszu. W tym chaotycznym czasie warto skupić się na sprawach duchowych. 

Retrogradacja Neptuna - na co uważać? >> 

Retrogradacja Plutona

(27 kwietnia do 6 października)

Pluton to planeta stworzenia i zniszczenia (lub śmierci i odrodzenia). Kieruje naszymi mrocznymi zamiarami oraz emocjonalną impulsywnością. Rządzi zdolnością do kontrolowania, manipulowania czy próby przejęcia przywództwa. Właśnie dlatego, gdy jest w retrogradacji, struktury władzy mogą zacząć się rozpadać. W tym czasie możemy czuć się bardziej świadome tego, w jaki sposób nad kimś dominujemy, lub kto tak naprawdę dominuje nad nami. Ta retrogradacja ujawnia, gdzie najczęściej dochodzi do niesprawiedliwości.

Retrogradacja Plutona - jak wpłynie na każdy znak? >>

Retrogradacja Chirona

(od 15 lipca do 19 grudnia)

Chiron to planeta, a raczej asteroida, w astrologii nazywana Zranionym Uzdrowicielem. Dotyka naszych najgłębszych ran, które nosimy w sercu przez całe życie. Kiedy porusza się wstecz po zodiaku, wywołuje doświadczenia poruszające emocje. Może to być dramatyczne pożegnanie z czymś, na czym najbardziej nam zależało. Trudne doświadczenia uczą nas, że trzeba akceptować zmiany i nie warto kurczowo trzymać się przeszłości. Każde zakończenie otwiera nowy rozdział, w który wchodzimy silniejsze niż dotychczas. W retrogradacji Chirona dla własnego uzdrowienia powinniśmy pogodzić się z tym, co bolesne. 

Chiron pomaga zaprowadzić równowagę na poziomie zdrowia ciała i duszy.