Ostatnia retrogradacja Merkurego 2021 rozpocznie się 26 września i potrwa aż do 18 października. Zjawisko będzie siać spustoszenie w niezdecydowanym znaku Wagi. Możemy się spodziewać nieporozumień w pracy oraz wielkiego zamieszania w związkach. Kosmiczne tornado ze zdwojoną siłą uderzy w sprawy miłosne. W tym czasie niejedna relacja zostanie wystawiona na poważną próbę. Okres retrogradacji będzie wyjątkowo ciężki dla Baranów, Raków, Wag i Koziorożców. Reszta znaków może spodziewać się tego, co zwykle: wiadomości od eks, opóźnień w podróży lub planów odwołanych w ostatnim momencie. Tylko zodiakalne Skorpiony wraz z Rybami zaczerpną korzyści z ów trudnego tranzytu.

Retrogradacja Merkurego w Wadze - na kogo wpłynie?

Baran: rozpętasz awanturę

Retrogradacja Merkurego dość mocno uderzy w twoje relacje. Waż swoje słowa, jeśli chodzi o komunikację z drugą połówką. W tej retrogradacji asteroida Chiron utworzy opozycję z Merkurym. "Zraniony Uzdrowiciel" zodiaku dokopie się do twoich najgłębszych ran. Spodziewaj się głębokiego oczyszczenia, jeśli odbędziesz wędrówkę do przeszłości, aby przepracować to, co nadal boli. Nabierz pokory i odzyskaj swoje utracone zaufanie. Dobra rada? Nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu. Brawurowa postawa może zniekształcić przekaz twojej wiadomości.

Rak: stracisz poczucie komfortu

Merkury w retrogradacji dotknie twojej strefy domu i pochodzenia. Podczas tego zjawiska poczujesz się nieswojo. Najbardziej ucierpi twoje poczucie bezpieczeństwa. Dawne konflikty rodzinne wypłyną na powierzchnię, przypominając ci o przeżytej traumie. Wszystko po to, abyś wreszcie pozbyła się ciężaru, który nadal ciąży ci na sercu. Oczyść swoją życiową przestrzeń i pozbądź się tego, co hamuje cię przed brnięciem do przodu. Niech ruch wsteczny Merkurego nie będzie przekleństwem, tylko konieczną terapią. 

Ryby: wprowadzisz dobrą zmianę

Retrogradacja Merkurego będzie wibrować energią Wenus. Otrzymasz szansę na podsumowanie swoich finansów i wprowadzenie korzystnych zmian. Nie bój się marzyć o życiu jak ze snów, w którym jesteś otoczona luksusem. Przyciągaj do siebie pożądany dobrobyt. Zaplanuj budżet, dzięki któremu będziesz na bieżąco spełniać swoje cele. Pod koniec zjawiska retrogradacji wykorzystasz swoje zasoby w mądry sposób.

Waga: zwątpisz w swoją wartość

Zjawisko retrogradacji Merkurego zagości w twojej sferze jaźni. Możesz być pewna, że rzuci światło na twoje najgorsze nawyki. Nie zdziw się, gdy zaczniesz mierzyć swoją pewność siebie na podstawie aprobaty innych. Jako Waga pragniesz równowagi i harmonii, dlatego walczysz o pokój w relacjach. Jednak bezsensowne plotki czy dramaty za chwilę mogą zagościć w twoim życiu. Niech kolejne tygodnie będą dla ciebie nauką, jak nie przejmować się opinią ludzi. Jesteś samowystarczalna. Nie musisz przed nikim padać na kolana. Wyrażaj siebie poprzez pisanie, sztukę, a nawet własny wewnętrzny dialog.

Koziorożec: doświadczysz nieporozumień

Merkury cofa się w twojej strefie celu i kariery. Uważaj na swoją komunikację ze współpracownikami oraz rówieśnikami. Ten tranzyt będzie zagrożeniem dla zaplanowanego przez ciebie sukcesu. Prawdopodobnie doświadczysz nieporozumień z przełożonymi w swoim miejscu pracy. Możesz nawet zostać zmuszona do obrania nowego kierunku. Spróbuj znaleźć ukojenie w naturze, poprzez spacery i medytację na świeżym powietrzu. Oceń, które priorytety mają dla ciebie największe znaczenie. 

Skorpion: wzrośniesz duchowo

Retrogradacja Merkurego w Wadze dla ciebie będzie pozytywnym zjawiskiem. Podczas tego przejścia aktywuje się twój dwunasty dom duchowego wzrostu. Dzięki temu doświadczysz objawień, porywów intuicji czy proroczych snów. Nie bój się marzyć i romantyzować swojego życia. Spróbuj nadawać większe znaczenie wszystkiemu, z czym aktualnie się mierzysz. Ustal nowe intencje. Manifestuj. Wyrażaj siebie poprzez pisanie lub sztukę. Postaraj się lepiej zrozumieć swoje wewnętrzne pragnienia.

Retrogradacja Merkurego w Wadze - szczegóły >>