Już 4 września 2023 Jowisz rozpocznie swoją retrogradację. Pozostanie w niej do 30 grudnia, znacząco wpływając na nasze życie. W astrologii Jowisza uważa się za planetę szczęścia i obfitości. Jednak podróżując wstecz, skieruje naszą uwagę na to, co niewygodne. Towarzyszyć mu będzie Byk, powolny znak ziemi. Jak w takim razie zapowiada się jesień i pierwsze zimowe tygodnie?

Gdy Jowisz się cofa, wychodzi szydło z worka

Starożytni astrolodzy wierzyli, że kiedy planeta wchodzi w retrogradację, podróżuje przez mityczny "świat podziemi". Odkrywa prawdy ukryte pod powierzchnią i stawia nam nowe, duchowe wyzwania. Choć Jowisz jest pozytywną planetą, on również ma swoją ciemną stronę. Podczas gdy jego zdolnością jest "powiększanie" bogactw i przybliżanie do marzeń, w ruchu wstecznym poszerza również to, od czego chcemy uciec lub zamieść pod dywan. Retrogradacja Jowisza otworzy puszkę Pandory. Wkrótce zmierzymy się z czymś niewygodnym. Tylko w ten sposób oczyścimy atmosferę. Zrozumiemy, co musimy zrobić, żeby móc spełnić pragnienia swojej duszy. 

Retrogradacja Jowisza rzuci światło na mroczną stronę sytuacji, z którą mamy do czynienia.

Energia Jowisza w retrogradacji wyostrza umysł na więcej szczegółów. Poszerza perspektywę i otwiera na prawdę. Pozwala zrozumieć, w jakich kwestiach dotąd mogliśmy się oszukiwać. 

Retrogradacja Jowisza w znaku Byka

Jowisz rozpocznie retrogradację w 15 stopniach Byka i znajdzie się blisko Urana, planety radykalnych zmian. Spotkanie tych planet jest rzadkim wydarzeniem. Zwiastuje nadejście poważnych sytuacji, które znacząco wpływają na los. Już wiemy, że retrogradacja Jowisza w Byku dotknie finansów. Jowisz w Byku wiąże się z planowaniem przyszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje. Jego energia sprzyja bezpiecznej, solidnej i stabilnej organizacji. Myśl o wzroście. Otwórz się na nowe możliwości pojawiające się na polu zawodowym.

Retrogradacja Jowisza w Byku wpłynie również na poczucie własnej wartości. Możemy przestać zważać na to, co "wypada" zrobić. Złamanie kilku zasad teraz okaże się zgodne z naszą wyższą wizją. Czas opuścić strefę komfortu i zrobić coś wbrew swoim dawnym przekonaniom. 

Powrót do niedalekiej przeszłości

Wszystkie retrogradacje wymagają od nas spojrzenia w przeszłość. Czas ocenić, czy na pewno jesteś na dobrej drodze. Ruch wsteczny Jowisza odświeży to, co wydarzyło się w Twoim życiu od maja do września 2023. Jeśli w tym okresie mierzyłaś się z jakąś znaczącą sytuacją, teraz otrzymasz w nią więcej wglądu. Nowe prawdy, spostrzeżenia i informacje poszerzą Twoją perspektywę. Użyj poniższych ćwiczeń do pracy z energią retrogradacji Jowisza.

Ćwiczenia na ruch wsteczny Jowisza

Odpowiedzi zanotuj w swoim dzienniku manifestacji. 

  • Gdybyś mogła, jakich zmian chciałabyś dokonać w swojej sytuacji finansowej?
  • Pomyśl o problemie, który Cię niepokoi. Jakie byłoby idealne rozwiązanie, nawet jeśli w tej chwili jest ono niemożliwe?
  • Czy w Twojej głowie kłębią się myśli, które Cię ograniczają? Zastąp niepewność słowami otuchy. Zapisz trzy zdania dodające Ci pewności siebie.
  • Spójrz wstecz na okres od maja do września 2023. Co od tego czasu rozwinęło się w Twoim życiu? Czego chciałabyś doświadczać w większych dawkach?