Latem niebo ugina się pod ciężarem intensywnych energii kosmicznych. Gdy tylko rozpocznie się sezon Lwa, nadejdzie złowroga retrogradacja Wenus. To zjawisko przetestuje siłę naszych serc. Na ratunek przybywa retrogradacja Chirona, która rozpoczęła się 15 lipca i pozostanie z nami aż do 26 grudnia 2023. 

  • Co cię uwiera? 
  • Gdzie w tej chwili odczuwasz mentalny lub fizyczny ból? 
  • Z jakiego powodu płaczesz?
  • Skąd bierze się twoja złość? 
  • Czego już nie jesteś w stanie tolerować?

Zamiast zaklejać swoje rany plastrem, pozwól sobie poczuć ten palący dyskomfort. Kiedy asteroida Chiron porusza się wstecz, otrzymujesz szansę na boskie uzdrowienie. 

Ranny Uzdrowiciel: duchowe ręce, które leczą

Żeby zrozumieć energię Chirona, trzeba poznać jego historię. Mit głosi, że Chiron, jeden z centaurów, został porzucony przy narodzinach. Zostawiono go na pastwę losu. Był niechciany i niekochany, lecz dzięki bolesnej ranie porzucenia wyrósł na mędrca, który zamienił swoje słabości w potężny dar uzdrawiania. To rany Chirona utorowały mu drogę do roli znachora, nauczyciela, jasnowidza i filozofa. Dlatego starożytni nazwali go "Rannym Uzdrowicielem". Dziś my, z pomocą tej energii kosmicznej, mamy zdolność przekształcenia bólu w źródło mocy. Nie chodzi tu jednak o osiągnięcie doskonałości poprzez uzdrowienie, lecz akceptację tego, co się stało. Negatywne lekcje kształtują nasze dusze. 

akinfiev_sergey/Getty Images

Egipskim odpowiednikiem Chirona jest Anubis, strażnik zaświatów i zagubionych dusz. Pomost pomiędzy światłem a ciemnością. 

Retrogradacja Chirona w Baranie

Zapomnij o dążeniu do doskonałości. Zamiast wypierać się swoich "ran", uczyń je źródłem swojej mocy. Energia Chriona jest szczególnie mocna, kiedy przebywa w znaku Barana. Znak ognia daje siłę i pewność siebie. Uczy, jak być wojownikiem, który zwalcza swoje własne słabości. Przeradza ból w niesamowity potencjał. Inspiruje i motywuje, by to, co kiedyś zadało nam ból, dziś stało się naszym paliwem. Życie z czystą kartą jest niemożliwe. Twoje cierpienie wbrew pozorom wprowadza cię na ścieżkę twojego przeznaczenia. W retrogradację Chirona zastanów się nad tym, czego nauczyły cię twoje doświadczenia. Usiądź ze swoim bólem. Poczuj wszystkie emocje. Zastanów się, czego nauczyły cię te rany i jaką zyskałaś od nich mądrość. Za nic się nie wiń. Odblokuj potencjał, który oferuje ci to zjawisko. 

Duchowe ćwiczenia na czas retrogradacji

1. Z jakiego powodu masz złamane serce i o co czujesz największy żal? Na chwilę porzuć swój gniew. Pomyśl o 5 rzeczach, których nauczyłaś się dzięki temu doświadczeniu. Chociaż zostałaś mocno zraniona, coś w twoim życiu na pewno się uwolniło i wywołało w tobie pozytywną zmianę.

2. Pomyśl o bolesnej ranie z przeszłości. W jaki sposób ta rana cię zainspirowała? W jaki sposób może cię nadal inspirować do pójścia naprzód i zawalczenia o swoje?

3. Dokończ w dzienniku poniższe zdania:

Gdyby mój ból mógł mówić, chciałby, żebym wiedział…
Kiedy myślę o moich trudnościach, jestem wdzięczna za…
Jestem dziś silniejsza, ponieważ…

Najważniejsze zjawiska lata 2023: