Reese Whiterspoon i Jim Toth - historia związku

Reese i Jim poznali się na jednym z towarzyskich przyjęć. Oboje byli świeżo po rozstaniach - aktorka była wcześniej w związku małżeńskim z Ryanem Philipem i zerwała właśnie z chłopakiem Jake'em Gyllenhaalem. Para przez kilka miesięcy randkowała w ukryciu, po czym Reese przedstawiła Jima swoim przyjaciołom i dzieciom, a także upubliczniła związek podczas urodzin w Ojai w Kaliforni. Wkrótce Jim zdecydował się na oświadczyny, a szczęśliwa Whiterspoon w wywiadzie dla amerykańskiego ELLE mówiła: "Jim zapowiedział, że będzie codziennie pokazywał, co oznacza dobry partner, jaka jest dobra osoba. Mówił, że będzie opiekował się mną każdego dnia, aż zdążę się do tego przyzwyczaić. Pomyślałam: „O czym ty mówisz?” Nigdy w życiu nie miałam nikogo takiego".

Sielankę zwieńczył ślub w 2011 na ranczu w Ojai. Reese miała na sobie specjalnie zaprojektowaną różową suknię od Monique Lhuillier, a na przyjęcie przebrała się w drugi projekt tej samej projektantki - białą jedwabną mini. Jej córka, Ava, była jej druhną. Wkrótce Jim stał się ojczymem dla dzieci Reese z poprzedniego małżeństwa z Ryanem Philipem, a do patchworkowej rodziny w 2011 roku dołączył biologiczny synek pary - Tennesee James. 

Getty Images

W 2020 roku Reese i Jim z dziećmi przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie za 16 milionów dolarów kupili posiadłość w angielskim stylu, To miejsce stało się ich przystanią na czas pandemii. Wkrótce para świętowała też okrągłą 10 rocznicę ślubu, którą aktorka celebrowała, przypominając zdjęcia ze ślubu na instagramie. Nikt nie przypuszczał, że trzy lata później pojawi się tam oświadczenie o rozwodzie.

Reese Whiterspoon i Jim Toth - rozstanie

Tuż po swoich urodzinach aktorka postanowiła podzielić się ze swoimi fanami trudną decyzją o rozwodzie. „Podjęliśmy trudną decyzję i idziemy naprzód z głęboką miłością, życzliwością i wzajemnym szacunkiem dla wszystkiego, co razem stworzyliśmy. Naszym priorytetem jest nasz syn i cała rodzina. Prosimy o uszanowanie prywatności" - tak w skrócie brzmi oświadczenie, które Reese Whiterspoon udostępniła na swoim instagramowym koncie.

Amerykańskie media cytują też źródło z otoczenia pary. Według zaprzyjaźnionej z Reese i Jimem osoby  "nie ma szczególnego powodu tego rozstania. Iskra zgasła, małżeństwo było już tylko platoniczne". Para ma pozostawać w przyjacielskiej relacji i odpowiedzialnie współuczestniczyć w wychowaniu synka. Nie wiadomo jeszcze, jak Reese i Jim podzielą się opieką nad wspólnymi biznesami. Największą z nich, założoną przez Whiterspoon mediową firmę Hello Sunshine w 2021 roku udało im się sprzedać za 900 milionów dolarów.