5 seriali Netfliksa, od których nie mogliśmy się oderwać w 2022 roku

Netflix inwestuje coraz większe kwoty w podtrzymanie zainteresowania subskrybentów. Co miesiąc do katalogu platformy streamingowej trafią dziesiątki nowych produkcji. Nieraz są to propozycje w lokalnych językach, które cieszą się niemniejszą popularnością niż zagraniczne hity. Ba, potrafią nawet przegonić je na liście najczęściej wybieranych filmów i seriali! Patrząc na dane opracowane przez firmę PlumResearch, nie dziwi nas decyzja o stworzeniu katastroficznego „Heweliusza”, przygodowej „Lady Janosik” czy kolejnych części „Furiozy” (więcej o planach Netfliksa dla polskiego rynku przeczytacie tutaj). Okazuje się, że na liście najpopularniejszych seriali w kategorii „binge-watching” na podium nie uplasowała się wszechobecna „Wednesday” ani lubiane od lat „Stranger Things”. Które tytuły oglądaliśmy taśmowo w minionych 12 miesiącach? Ponad 90% użytkowników śledzących „Turbulencje” czy „Wielką Wodę” zobaczyło minimum dwa odcinki z rzędu. To oznacza, że spędzili przed ekranem przynajmniej 90 minut. Przed Wami pełna lista najczęściej „bingowanych” seriali w Polsce.

Ranking tytułów idealnych na binge-watching: „Turbulencje”

Pierwsze miejsce wśród najchętniej bingowanych seriali zajęły „Turbulencje”. Nic nie zwiastowało sukcesu amerykańskiej serii science-fiction. Stacja NBC postanowiła skasować ją po trzecim sezonie. Pod skrzydłami Netfliksa niespodziewanie stała się hitem oglądalności. Rekordy pobił także finałowy sezon, w którym publiczność nareszcie poznała wszystkie sekrety pasażerów lotu Montego Air 828. 

Ranking tytułów idealnych na binge-watching: „Wielka Woda”

Polski serial inspirowany tragicznymi wydarzeniami z 1997 roku szybko wdał się w łaski widzów. Fabuła „Wielkiej Wody” skupia się na powodzi, jaka dotknęła mieszkańców Wrocławia. Na pierwszym planie o ratunek dla tonącego miasta walczy Jaśmina Tremer. Hydrolożka musi stawić czoła nie tylko biurokracji, ale również osobistym problemom. Dzieło Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka stało się przebojem nie tylko w Polsce. Zainteresowanie wzbudziło aż w 78 krajach.

Ranking tytułów idealnych na binge-watching: „Psi Patrol”

Podium zamyka popularna wśród najmłodszych animacja. „Psi Patrol”, czyli kanadyjska bajka o perypetiach bohaterskich futrzaków, była na tyle angażująca, że aż 30% dzieci oglądało co najmniej 5 odcinków z rzędu.

Fajne filmy dla dzieci. Najlepsze tytuły dla młodszych, jak i starszych widzów. Co warto obejrzeć? >>

Ranking tytułów idealnych na binge-watching: „Zachowaj spokój”

Harlan Coben nie od dziś dostarcza filmowcom materiałów na murowane hity. Tak też stało się w przypadku kryminalnego „Zachowaj spokój”. Serial made in Poland z Magdaleną Boczarską i Leszkiem Lichotą opowiada historię mieszkańców zamożnego osiedla. Spokój społeczności burzy tajemnicze zniknięcie nastolatka. Napięcie eskaluje z każdym odcinkiem, a zdesperowani rodzice próbują zawalczyć o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Ranking tytułów idealnych na binge-watching: „Bridgertonowie”

Piąte miejsce w rankingu udowadnia, że niezmiennie mamy słabość do dworskich wnętrz, małżeńskich niesnasek i miłosnych uniesień. Śledzenie losów londyńskiej śmietanki towarzyskiej z epoki regencji pochłonęło nas na tyle, że spędzaliśmy w towarzystwie wyższych sfer przynajmniej dwie godziny. Bez przerwy na herbatę w porcelanowej filiżance. Czy nowy sezon „Bridgertonów”, w którym nie zobaczymy już Phoebe Dynevor, zgromadzi równie liczną i zaangażowaną widownię?

„Bridgertonowie 3”: wszystko co wiemy o kolejnym sezonie hitu Netfliksa [fabuła, obsada, premiera] >>

Co jeszcze znalazło się w pierwszej dziesiątce zestawienia? Na wyróżnienie zasługują „Wednesday”, która zaraziła cały internet swoim ekscentrycznym tańcem, czego skutki widzimy do dziś. Dalsza pozycja w rankingu należą do „The Crown”. Oglądalność serialu poświęconego brytyjskiej rodzinie królewskiej znacznie wzrosła po śmierci Elżbiety II i kontrowersjach związanych z dokumentem księcia Harry'ego. Następne miejsca przypadły w udziale dreszczowcowi „Dahmer”, napędzanemu nostalgią „Stranger Things” i mrocznemu „Peaky Blinders”