Jest taki wiek, kiedy rynek matrymonialny stoi przed nami otworem. Praktycznie nikt z rówieśników nie jest obarczony zobowiązaniami i przysięgami miłości do grobowej deski, a my mamy mnóstwo czasu na przeglądanie aplikacji randkowych. Wraz z upływem lat sprawy się nieco komplikują. Uwielbiana komedia romantyczna „Lepiej późno niż później” nauczyła nas, że motyle w brzuchu możemy poczuć niezależnie od metryki. Jednak nie da się ukryć, że im dalej na życiowej ścieżce, tym trudniej jest poznać wymarzonego towarzysza podróży. Swoimi doświadczeniami z randkowaniem po 50. roku życia podzieliła się supermodelka Paulina Porizkova. Jej spostrzeżenia nie napawają optymizmem.

„Randkowanie po pięćdziesiątce jest do bani” mówi Paulina Porizkova. Supermodelka szczerze o szukaniu miłości w dojrzałym wieku

Czeszka była gościnią programu Red Table Talk prowadzonego przez Jadę Pinkett Smith. W trakcie rozmowy wyznała, że modelingowa przeszłość, słynna okładka The Sports Illustrated ani nawet tytuł jednej z najpiękniejszych kobiet 1992 roku według Harper’s Bazaar wcale nie pomagają jej w szukaniu miłości. „Mam 57 lat i jestem singielką. Ten singielski świat jest naprawdę mały, jest jak mała brudna kałuża. Drogie panie – to jest do bani” – przekonywała przed kamerą.

Jako główny argument takiego stanu rzeczy wskazała mocno ograniczony wybór. Zgodnie z jej słowami, gdy przefiltruje profile według kryterium wieku, w wynikach wyszukiwania pojawiają się jedynie ekskochankowie jej koleżanek.

Stylizacja Very Wang jest hitem w sieci. 73-letnia projektantka zachwyca i udowadnia, że wiek to tylko liczba >>

„Okazuje się, że w aplikacjach randkowych mężczyźni w zbliżonym wieku, którzy chcą przespać się z kobietami w swoim wieku, umawiali się już ze wszystkimi moimi przyjaciółkami. Jest jakichś pięciu facetów, którzy krążą między nami, a my pytamy się siebie nawzajem: »Poszłaś już z nim do łóżka? Tak? Nie przejmuj się, fajnie, dzięki!«”.

Paulina Porizkova przez ponad 28 lat związana była z wokalistą nowofalowej grupy The Cars. Rica Ocaska poznała na planie teledysku do utworu „Drive” w 1984 roku. Cztery lata później muzyk rozwiódł się z ówczesną żoną Suzanne Ocasek, aby poślubić supermodelkę. Para doczekała się dwóch synów. W 2018 roku podjęli decyzję o separacji, jednak nie zdążyli sformalizować rozwodu. Artysta zmarł w 2019 roku. Aż do śmierci mieszkali pod jednym dachem.