Fryderyki 2023 rozdane. Wśród nominowanych twórców nie zabrakło najbardziej utalentowanych nazwisk polskiej branży muzycznej. O nagrodę walczył też Ralph Kaminski, który w tym roku nominowany był w aż czterech kategoriach (Artysta Roku, Autor Roku, Kompozytor Roku, Album Roku - Indie Pop). Nic dziwnego, jego ostatni album "Bal u Rafała" odbił się szerokim echem i jest bardzo ceniony zarówno przez fanów, jak i krytyków czy dziennikarzy. 

Tym razem nie wrócił on jednak do domu ze statuetką, ale i tak ten wieczór należał do niego. Na widowni Fryderyków 2023 zgromadzili się fani jego twórczości, którzy z transparentami dopingowali Kaminskiego i wiwatowali podczas ogłaszania jego nazwiska wśród nominacji, a on sam zebrał na sobie całą uwagę paparazzi i to o nim dziś piszą kulturalne media w całym kraju. Przyczyniła się do tego na pewno oryginalna stylizacja - artysta na wydarzeniu pojawił się w sukni ślubnej z koronkową stójką i bufkami oraz z welonem na głowie i bukietem kwiatów w dłoni. Tak Ralph Kaminski zapowiedział na scenie jedną z kategorii oraz udzielał wywiadów i pozował do zdjęć ze znajomymi z branży (m.in. z Sarą James czy Belą Komoszyńską z Sorry Boys).

Ralph Kaminski na gali Fryderyków 2023 / fot. Lukasz Kalinowski/East News

Ralph Kaminski śpiewa i rapuje piosenki Maty, Harry'ego Stylesa i Abby [ELLE Music Game]>>

Biała suknia w stylu vintage, w której muzyk wyglądał, jakby prosto ze ślubnego kobierca przyjechał na galę, to nawiązanie do wypuszczonego kilka dni temu teledysku do singla "Pies". Kaminski występuje w nim w tej samej stylizacji, kiedy idzie przez elegancką salę z modelką Olą Rudnicką pod rękę (ubraną w ślubny garnitur) i w gronie bliskich wymieniają się obrączkami, a następnie gdy ucieka przez pole, by spotkać się wreszcie sam ze sobą. Ideę tego pięknego i metaforycznego filmu Ralph Kaminski postanowił przenieść na Fryderyki 2023. 

"Wy jesteście moimi Fryderykami, ogromny sukces 'Balu u Rafała' sprawił że czuje się wygrany i nie przestaje tańczyć. Dziękuje za wsparcie i trzymanie kciuków! Wszystkim laureatom gratuluję! Całuje i do zobaczenia" napisał po gali do swoich fanów na Instagramie.

W komentarzach jego słuchacze - którzy docenili jego twórczość oraz wczorajszy artystyczny look - nie kryli zachwytów i wzruszenia. "Dla swoich fanów jesteś najlepszy i zasługiwałeś na wszystkie 4 Fryderyki! Takiego artysty ja ty nie ma! Odważny i niepowtarzalny ! Rób swoje i nie patrz na społeczność która nie rozumie tego co robisz", "Dla nas jesteś wygranym we wszystkich kategoriach jakie wymyśliły kiedykolwiek Fryderyki. Bal będzie trwał. Ściskamy", "Ralphy! Nadal jesteś mistrzem w tym, co robisz. Jesteś jednym z bardziej oryginalnych ludzi jakich poznałam w życiu. Robisz wszystko ze smakiem i taką starannością z jaką nikt nie działa. Kapeć stuka w rytm do Twoich piosenek. Inne kawałki reszty artystów są po prostu nudne. Działaj dalej i się nie poddawaj. Much love!" można przeczytać pod instagramowym postem. 

Julia Wieniawa zachwyciła zmysłową stylizacją na Fryderykach. "Dziękujemy za tak miły odbiór" napisała wzruszona artystka na Instagramie>>