Mówi się, że syreni pyłek to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na efektowny manicure. Do wykonania tej stylizacji nie potrzeba specjalnych umiejętności, ani długich godzin spędzonych nad lampą LED/UV. Mermaid nails możesz wykonać w zasadzie na każdym kolorze lakieru i to w kilka sekund - w tym artykule dowiesz się, jak zrobić to prawidłowo krok po kroku.

Pyłek na paznokciach

Do wykonania efektu syrenki niezbędny jest specjalny pyłek, który w swojej ofercie ma w zasadzie każda marka produkująca akcesoria do stylizacji paznokci. Najczęściej ma on kolor biały, ale może też występować w błękicie, zieleni, pomarańczy, a nawet odcieniach fluo świecących w ciemności. Syreni pyłek, zależnie od koloru bazy, na jaką zostaną zaaplikowany, mogą dawać zupełnie inne efekty.

Czym dokładnie jest mermaid powder? To nic innego, jak specjalny proszek, który zawiera bardzo drobno zmielone, wielokolorowe drobinki (w tym również holograficzne). Efekt, jaki jesteśmy w stanie uzyskać nim na płytce paznokcia, przypomina syreni ogon - stąd też jego nazwa. Najbardziej popularną bazą pod ten pyłek jest lakier w kolorze białym. To właśnie on jest w stanie wydobyć głęboki efekt sypkiego produktu.

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Paznokcie z efektem syrenki można wykonywać zarówno na zwykłym lakierze, jak i na hybrydach. Należy jednak liczyć się z tym, że każdy manicure utwardzany w lampie UV będzie bardziej trwały niż ten klasyczny.

Wybierając syreni pyłek warto zwrócić uwagę na to, czy na pewno jest on odpowiednio drobno zmielony, aby uniknąć efektu wyraźnego brokatu na paznokciach. Dobrze również wiedzieć, czym różni się od pudru do paznokci, pyłku akrylowego, czy pyłku dającego tzw. hollywood effect - choć produkty te wyglądają podobnie, są przeznaczone do różnych czynności wykonywanych podczas stylizacji (pierwszy i drugi służy do przedłużania paznokci metodą akrylową lub do zwiększenia przyczepności żeli, a trzeci nadaje efekt szronu na paznokciach).

Jak zrobić efekt syrenki na hybrydzie?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe z efektem syrenki? Jeśli zdecydowałaś się na wykonanie ich samodzielnie w domu, przygotuj odpowiednie narzędzia, a następnie zastosuj się do poniższej instrukcji, która przeprowadzi cię przez proces stylizacji krok po kroku.

Będziesz potrzebować:

  • bazy hybrydowej,
  • lakieru hybrydowego w dowolnym kolorze,
  • syreniego pyłku,
  • aplikatora, tzw. pacynki,
  • wacików bezpyłowych,
  • cleanera,
  • pilnika lub bloku polerskiego,
  • drewnianego patyczka,
  • topu no-wipe.

1. W pierwszej kolejności dokładnie przygotuj paznokcie do wykonania stylizacji. Aby wzór dobrze prezentował się na płytce, musi być wykonany schludnie i w sposób estetyczny. Wiąże się to nie tylko z równomiernym pokryciem płytki lakierem oraz pyłkiem, ale również odpowiednią pielęgnacją paznokci. Przed rozpoczęciem pracy nad manicure dokładnie umyj ręce i usuń poprzednią stylizację z paznokci. Możesz użyć do tego frezarki lub wacika bezpyłowego nasączonego acetonem (pierwszy sposób jest mniej inwazyjny dla naturalnej płytki). Skórki przy paznokciach odsuń metalowym kopytkiem lub drewnianym patyczkiem.

2. Następnie nadaj paznokciom odpowiedni kształt przy pomocy pilnika. Efekt syrenki to jeden z tych nail artów, które wyglądają dobrze na każdym kształcie paznokci, ale my najbardziej lubimy nosić je na migdałach lub krótko ściętych kwadratach.

3. Niezbędnym krokiem, który należy wykonać przed stylizacją paznokci, jest odpowiednie zmatowienie płytki. Do tego celu warto użyć bloku polerskiego lub pilnika o gradacji 180, którym dokładnie spiłujesz środek płytki, boki i krawędzie. Należy robić to delikatnie, stosując bardzo niewielki nacisk na paznokieć - nieodpowiednie używanie narzędzi może doprowadzić do zniszczenia płytki i wyrządzić jej sporo krzywd.

4. Kolejnym etapem przygotowującym do wykonania manicure jest odtłuszczenie naturalnej płytki paznokcia za pomocą cleanera. Należy zaaplikować produkt na wacik bezpyłowy i dokładnie przetrzeć każdy paznokieć. Dlaczego tak ważne jest, aby do hybryd używać wyłącznie wacików hybrydowych, a nie płatków kosmetycznych, które służą nam do zmywania makijażu? Te drugie mogą pozostawić drobne włókna, które przykleją się do powierzchni lakieru i zepsują efekt manicure.

5. Dopiero tak przygotowane paznokcie są gotowe do nakładania na nie pierwszych produktów. W pierwszej kolejności zaaplikuj to, od czego zawsze zaczynasz wykonanie manicure hybrydowego, czyli bazę. Nie tylko ochroni ona płytkę przed przebarwieniami, ale również zapewni lepszą przyczepność lakieru. Bazę koniecznie utwardź w lampie LED/UV zanim przejdziesz do kolejnego kroku.

6. Teraz pora na wybranie lakieru, który będzie kolorem bazowym dla twojego syreniego manicure. Jaki odcień dobrze wybrać? Kilka lat temu, kiedy wzór dopiero zyskiwał popularność, profesjonalne manicurzystki najczęściej wykonywały go na paznokciach pomalowanych na biało lub czarno. Dziś nie obowiązują już w zasadzie żadne reguły - pyłek w dowolnym kolorze można miksować z jakimkolwiek odcieniem hybrydowego lakieru i tworzyć unikalne połączenia kolorystyczne.

7. Na płytkę nałóż dwie warstwy wybranego lakiery hybrydowego i każdą z nich osobno utwardź w lampie.

8. Następnie nałóż cienką warstwę topu no-wipe i ponownie umieść dłoń w lampie. Uwaga: produkt no-wipe jest kluczowym narzędziem do wykonania efektu syreny na paznokciach - nie można pokryć stylizacji zwykłym topem. Dlaczego? Ponieważ jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga on przemywania cleanerem i pozbywania się lepkiej warstwy dyspersyjnej, dzięki czemu jesteśmy w stanie nałożyć na niego kolejną warstwę, jaką będzie błyszczący pyłek (na zwykłym topie nie byłaby ona w stanie się odpowiednio utrzymać).

9. Przy pomocy specjalnej pacynki nabierz niewielką ilość pyłku ze słoiczka i zacznij wcierać go w paznokieć. Wykonuj małe koliste ruchy i staraj się dokładnie pokryć produktem całą płytkę paznokcia. Nadmiar otrzep pędzlem (np. do pudru) i ponownie pokryj stylizację topem.

10. Syrenia stylizacja gotowa!

Czym nakładać pyłki na paznokcie?

Do aplikacji pyłku najlepiej sprawdza się aplikator zakończony gąbeczką, tzw. pacynka. Przy jej użyciu jesteśmy w stanie precyzyjnie rozprowadzić produkt po płytce paznokcia i wetrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Niektóre kobiety wolą nakładać syrenkę za pomocą palca wskazującego, jednak naszym zdaniem jest to nie tylko mniej dokładne, ale również mało higieniczne.

Jeśli wiesz już, w jaki sposób wykonać syrenkę na paznokciach, czas na wybór konkretnego wzoru i koloru. W naszej galerii znajdziesz inspiracje na syrenie paznokcie w różnych barwach - od klasycznych białych, opalizujących na różowo i fioletowo, aż po te nieco bardziej odważne w odcieniach jaskrawej zieleni, czy energetycznej pomarańczy.