Jeśli oglądaliście ostatnie filmy dokumentalne o Whitney Houston to z pewnością zauważyliście jak diametralnie różnie przedstawiono relację wokalistki z Robyn Crawford. Oficjalnie była jej przyjaciółką i asystentką aż do roku 2000. Ich drogi życiowe rozeszły się, a Crawford nigdy nie chciała komentować swojej przyjaźni z Whitney. Robyn nie miała też dobrych stosunków z rodziną gwiazdy, czy byłym mężem, Bobby'm Brownem. Dziś już wiemy, czym te niesnaski były spowodowane. 58-latka wydaje właśnie swoje wspomnienia pt. "A Song For You: My Life with Whitney Houston", gdzie przyznaje, że była w związku z Whitney Houston.

Przyjaciółka Whitney Houston po latach potwierdza ich związek!

Whitney Houston i Robyn Crawford, 1988 rok

Whitney Houston i Robyn Crawford chodziły razem do szkoły katolickiej Mount Saint Dominic Academy w Caldwell. Przyszła gwiazda muzyki poznała swoją bratnią duszę na obozie wakacyjnym - miała wtedy prawie 17 lat (Robyn była starsza o dwa lata). Opisywała swoją przyjaciółkę jako "siostrę, której nigdy nie miała". W premierowej książce opisano ich pierwsze spotkanie. "Chciałyśmy być razem, a to dotyczyło tylko nas". Niestety ich relacja romantyczna nie trwała długo. Tuż po ukończeniu szkoły, gdy w 1982 roku Houston podpisała kontrakt Clive'm Davisem, Whitney zakończyła ich związek dając Robyn w prezencie Biblię.

"Powiedziała, że nasz związek nie może być dłużej 'fizyczny', ponieważ to jeszcze bardziej utrudniłoby naszą podróż. Przyznała, że jeśli ludzie dowiedzą się o nas, to wykorzystają to przeciwko nam, a w latach 80. tak właśnie to wyglądało... Więc trzymałam to dla siebie. W milczeniu znalazłam ukojenie" - ujawniła Crawford. 

"Whitney wiedziała, że ją kochałam i wiem, że ona również mnie kochała. Naprawdę znaczyłyśmy dla siebie wszystko. Przysięgałyśmy sobie, że zawsze będziemy trzymać się razem" - napisała Robyn Crawford.

Robyn Crawford wypowiedziała się również na temat rodziny Whitney Houston, a zwłaszcza o matce Cissy Houston: "Whitney przyznała mi się, że jej matka powiedziała, że to nie jest naturalne, gdy dwie kobiety są tak blisko, a my byłyśmy blisko… nigdy nie rozmawiałyśmy o etykietkach, takich jak lesbijki czy geje. Po prostu żyłyśmy własnym życiem i miałam nadzieję, że tak będzie już zawsze.”

Whitney Houston zmarła w 2012 roku w Beverly Hilton Hotel. Przyczyną śmierci było "przypadkowe utonięcie, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci" - stwierdził rzecznik biura koronera w Los Angeles. Robyn Crawford jest dziś trenerką fitness i żyje ze swoją partnerką Lisa Hintlemann, z która adoptowała dwójkę dzieci.

Whitney Houston i Robyn Crawford,1987 rok