Selena Gomez i Francia Raísa – plotki o konflikcie między przyjaciółkami

Towarzyskie perypetie Seleny Gomez od lat zaprzątają głowę najbardziej zapalonych fanów i internetowych detektywów-amatorów. Ci bez ustanku śledzą poczynania 30-latki, która raz po raz rezygnuje z używania mediów społecznościowych, aby za chwilę świętować uzyskanie tytułu „najpopularniejszej kobiety na Instagramie”. Każdy z pozoru niewinny komentarz, wyrwany z kontekstu cytat lub zdjęcie są pretekstem do wszczęcia kolejnej awantury angażującej fandomy Hailey Bieber, czy Kylie Jenner. Obok przypuszczalnych zatargów z Kardashiankami i żoną Justina najmocniej wyobraźnię rozbudza wizja kłótni z Francią Raísą. Nic w tym dziwnego, bo przyjaźń dwóch aktorek obfitowała we wzruszające i wzniosłe momenty, aby później znienacka zniknąć z oczu opinii publicznej.

Selena Gomez w konflikcie z przyjaciółką, która oddała jej nerkę? Francia Raísa gorzko skomentowała słowa o relacji z Taylor Swift >>

Selena Gomez i Francia Raísa poznały się w 2007 roku podczas wydarzenia charytatywnego. Wówczas Selena wciąż występowała na Disney Channel, a Francia była częścią obsady „Tajemnicy Amy” emitowanej na kanale ABC. Stacje połączyły siły i poprosiły młodych aktorów o odwiedziny w szpitalu na oddziale dziecięcym. „Selena i ja byłyśmy w tej samej grupie i po prostu między nami zaiskrzyło” – wspominała Francia na łamach magazynu Latina. Znajomość przetrwała próbę czasu. Gdy Gomez usłyszała diagnozę tocznia rumieniowatego i została zakwalifikowana do przeszczepu nerki, jej dawczynią została właśnie Raísa. Po operacji sprawy rzekomo zaczęły się komplikować. Francia miała mieć przyjaciółce za złe, że ta nie stosuje się do zaleceń lekarzy, a później przestała obserwować jej profile w social mediach. Selena podkreślała co prawda, że jest „niezmiernie wdzięczna” za poświęcenie i wspierającą postawę, ale nie wspomniała o dawczyni w swoim dokumencie „Selena Gomez: Nic o mnie beze mnie”. Publicznie stwierdziła też, że jej „jedyną przyjaciółką w branży jest Taylor Swift”, co Raísa skomentowała oschle: „ciekawe”. Po wybuchu afery gwiazdy próbowały bezskutecznie położyć kres plotkom i po długiej przerwie udostępniły wspólnego TikToka.

Przyjaciółka Seleny Gomez jest zastraszana przez fanów gwiazdy. Francia Raísa apeluje do internautów 

Niestety z drugiej strony obie panie wciaż dolewają oliwy do ognia. Kiedy pod koniec kwietnia dziennikarz serwisu TMZ zapytał Francię o stan relacji z Seleną, ta ucięła temat i zaczęła opowiadać o planach na weekend. Fani natychmiast podchwycili zachęte i wyciągnęli ze zdawkowych odpowiedzi pochopne i krzywdzące wnioski. Zachowanie 34-latki szybko zinterpretowali jako wrogie wobec Seleny. W efekcie Francia została zasypana hejterskimi komentarzami, a nawet pogróżkami. Aktorka wyznała, że jeden z agresywnych internautów życzył jej utraty drugiej nerki. Po fali złowieszczyk zaczepek postanowiła zabrać głos. O komentarz ponownie poprosił ją fotograf serwisu TMZ. Mężczyzna zapytał wprost, dlaczego unika tematów związanych z przyjaciółką.

„Naprawdę nie chcę teraz z tobą rozmawiać. Jedyne, co chcę powiedzieć, to to, że w żaden sposób, w żadnym kształcie ani w żadnej formie nikt nie godzi się na zastraszanie, zwłaszcza Selena” – powiedziała Francia do paparazzo.

Raísa nawiązała również do działalności Gomez na rzecz szerzenia wiedzy o zdrowiu psychicznym. Uznała też, że bullying jest ostatnią rzeczą, jakiej chciałaby gwiazda, dlatego niezmiernie dziwi ją reakcja jej fanów. „Ona dosłownie ma całą organizację non-profit zajmującą się zdrowiem psychicznym… Fakt, że jestem zastraszana, niszczy mnie psychicznie. Dla mnie to nie jest coś, co ktokolwiek mógłby chcieć zrobić drugiemu człowiekowi. Ona dosłownie mówi „proszę, przestań”, więc nie rozumiem tego” – kontynuowała. „Robię wszystko, co w mojej mocy, aby tego nie słuchać… Przesyłam wszystkim miłość. Rozumiem, sama byłam zagorzałą fanką, kiedy dorastałam. Całkowicie to rozumiem. Ale to nie jest miłe. Nie tylko, gdy dotyczy mnie, ale kogokolwiek innego… Proszę, przestańcie”.

Selena Gomez stanęła w obronie Hailey Bieber i doczekała się odpowiedzi. „Otrzymuję groźby śmierci” >>

To nie pierwszy raz, kiedy fani Seleny Gomez dają się we znaki jej sławnym znajomym. Niedawno z groźbami śmierci musiała zmierzyć się Hailey Bieber. Selena stanowczo stanęła w jej obronie i zwróciła się do obserwatorów z przesłaniem o życzliwości.